TYLKO 14 MIEJSCE PO JESIENI. PODSUMOWANIE RUNDY HETMANA.

Category: Aktualności

11  RAZY Z PAWLIKIEM + 6 Z LNIANYM .

IV liga 2018/2019, grupa: świętokrzyska
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
18.  Unia Sędziszów 17 5 1 2 14 11-49 1 2 6 5-22 0 0 8 6-27

Niestety nie była to udana jesień naszych piłkarzy. 14 miejsce w tabeli jakby tylko potwierdza tą tezę. Zaczęliśmy tą rundę od wysokiej porażki i tak też ją zakończyliśmy. W pierwszym spotkaniu – przy Wiśniowej – 0:5 z młodzieżową rezerwą ekstraklasowej Korony i w ostatnim 0:4 w Nowinach.  Pierwszy wyjazd też nie wyszedł ekipie dowodzonej przez Jacka Pawlika (1:4 w Ożarowie)……Po tych dwóch wysokich porażkach , przyszła niespodziewanie nadzieja na lepsze wyniki Hetmana. Zwycięstwo ,we Włoszczowie , z Łysicą 4:1 wyrażnie poprawiło humory zarówno kibicom jak też samym piłkarzom. Co prawda tydzień póżniej przytrafiła sie porażka w Końskich , ale graliśmy przecież na terenie Neptuna aspirującego do awansu do III ligi…..Kolejne 4 spotkania jakby napawały lekkim optymizmem włoszczowskie środowisko piłkarskie . Remis u siebie (2:2) z silnym Buskiem , cenny 1 pkt (0:0) w Małogoszczu oraz ciężko wywalczone zwycięstwo z Łagowem (3:2) uspokoiło atmosferę w naszym klubie . Do Sędziszowa pojechaliśmy w roli faworyta ale faworyt z lekka zawiódł……   0:0 ze słabiutką Unią to strata 2 punktów ! Na szczęście gra nieuprawnionego zawodnika w szeregach gospodarzy spowodowała przyznanie 3 pkt dla gości ! Niestety ten walkower był ostatnim miłym akcentem zespołu trenera Pawlika……Przyszło najgorsze : derbowa porażka przy Wisniowej z Naprzodem (0:1) i pogrom w Staszowie (1:6 !!!) . Przytrafiła się Hetmanowi w tym spotkaniu chyba najgorsza I połowa od wielu wielu lat…6 bramek straconych w 38 minut (2 hattricki piłkarzy Pogoni) !!! Czara goryczy przelała się 7 dni póżniej…..Przyjechał do Włoszczowy silny beniaminek ze Skarżyska. W 8 minucie Marcin Jarmuda strzelił z karnego i to były niestety dobre złego początki…..Do szatni w lepszych humorach schodzili goście. Prowadzili  bowiem 2:1. Po przerwie jeszcze 3 razy piłkę z siatki wyjmował Dyras i kolejna wysoka przegrana Hetmana stała się faktem…. Po tym meczu zarząd KSH postanowił podziękować za 3-letnią współpracę trenerowi Pawlikowi i zastąpił go doświadczonym Mariuszem Lnianym. Hetmana objął trener z III ligowym doświadczeniem. Lniany przez wiele prowadził  Wierną Małogoszcz na tym właśnie poziomie.

Kibice mieli nadzieje że zadziała zasada „nowej miotły”.  Niestety w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera tak nie było. Mecz w Radoszycach zaczęlismy od prostych błędów i straty 2 bramek ! Porażka z Partyzantem 0:2 i znowu wracamy z niczym. Kolejne 3 kolejki miały już przynieść upragnione punkty ! Lniany szykował taktykę na pierwszy mecz „swojego” Hetmana we Włoszczowie. Na Wiśniową przyjechała Nida Pińczów której pan Mariusz jest…..wychowankiem ! Pierwsza połowa to bezbarwna gra miejscowych z lekką przewagą pińczowian. Po przerwie z szatni wyszedł inny Hetman ! Marcin Jarmuda między 70 a 74 minutą trafia 2 razy i daje zwyciestwo gospodarzom !  W bardzo dobrych nastrojach jedziemy do Klimontowa , do ekipy która przegrywa mecz za meczem…..Niestety , ku żdziwieniu wszystkich ledwo wywozimy ….remis ! Główka Piotrowskiego ratuje punkt na boisku outsidera ! Przed nami dwie kolejki u siebie . Kolejne okazje na zdobywanie punktów jednak uciekają nam z przed nosa. Bezbramkowy remis z Kamienną i porażka (0:2) z Lubrzanką usadawiają Hetmana w dolnych rejonach tabeli. Na zakończenie tej trudnej rundy pojechał Hetman do Nowin. Pomimo dobrej gry przez ok. pierwszych 25 minut i okazji bramkowych opuszczamy piękny stadion w Nowinach z bagażem 4 straconych bramek….

Dorobek Hetmana tej jesieni nie pozwala  myśleć spokojnie o rundzie rewanżowej . Pewnym usprawiedliwieniem słabych wyników naszych piłkarzy są na pewno ciągłe kontuzje w szeregach KSH a także nierówna forma bramkarzy i wymuszona rotacja na tej pozycji. Wiele straconych bramek to „prezenty” po prostych błędach w formacji pomocy i obrony.  Czeka piłkarzy Mariusza Lnianego ciężka praca w okresie przygotowawczym. Przydałoby się trochę „świeżej krwi” w naszych szeregach – mamy problem ze zdobywaniem bramek. Ale czy Hetmana stać na zatrudnienie dwóch ,trzech zawodników którzy by wnieśli nową jakość w grę ekipy z Wiśniowej ? Pomimo wszystko wypada optymistycznie i z nadzieją patrzeć na najbliższą przyszłość naszej drużyny ! Od stycznia ciężka robota i cierpliwość trenera ! Efekty powinny przyjść już w pierwszych wiosennych kolejkach !

TERAZ TROCHĘ STATYSTYCZNIE O NASZYM HETMANIE :

BRAMKI : 4 M. Jarmuda – 3 Ł. Piotrowski i K. Minor – 2 P. Winckowicz – 1 Ł.Orzeł i P.Krzysztofik

( 1 samobójcza + 3 v.o,)

Na 17 meczów aż w 9-ciu Hetman bez strzelonej bramki !

Na wyjazdach ( na boisku ) tylko 3 remisy – 0:0 z Wierną , 0:0 z Unią (v.o.) , 1:1 z Klimontowianką.

Tylko 3 bramki strzelone w meczach wyjazdowych ! ( Ożarów , Staszów , Klimontów)

BILANS PAWLIKA :     11 meczów – 11 pkt. – 3 zw. – 2 rem. – 6 por.  bramki 15:29

BILANS LNIANEGO :  6 meczów –  5 pkt. –  1 zw. – 2 rem. – 3 por.   bramki 3:9