Z NIEBA DO PIEKŁA … PRZEZ CZYŚCIEC CZYLI ANALIZA PORAŻKI W STASZOWIE

Category: Aktualności

Pogoń Staszów – K.S. HETMAN Włoszczowa 3:2 (0:2)

25 MIN 0:1 MAREK BUGAJ FANTASTYCZNY STRZAŁ Z  RZUTU WOLNEGO Z 25 METRÓW !
32 MIN 0:2 ŁUKASZ ORZEŁ PIĘKNA BRAMKA Z 8 METRÓW PO PODANIU MICHAŁKA Z LEWEJ STRONY !
49 MIN 1:2 DAMIAN BELUSIAK  POGOŃ STASZÓW
87.MIN 2:2 MACIEJ ZALIŃSKI POGOŃ STASZÓW
87.MIN 3:2 ROBERT BANASZEK POGOŃ STASZÓW

Faworytem tego meczu była oczywiście POGOŃ – ale tylko teoretycznie. Kto widział pierwszą połowę odniósł zgoła inne wrażenie!

HETMAN grał żywo składnie ł mądrze. Pogoń zaskoczona postawą gości zupełnie sobie nieradziła, a HETMAN był na fali.

25 minuta, jest okazja rzut wolny z 25 metrów – do piłki podchodzi Marek Bugaj, uderza w samo "okienko" bramki Rybińskiego !

HETMAN prowadzi 1:0! Gospodarze zaskoczeni dobrą postawą przyjezdnych, nie potrafili się pozbierać. HETMAN poszedł za ciosem, Bugaj podaje do Michałka – ten popędził lewą stroną co sił w nogach, pięknie dograł piłkę w pole karne, a tam Orzeł huknął nie do obrony!

Do przerwy K.S. HETMAN prowadzi 2:0  – trybuny w Staszowie ucichły …

Po przerwie metamorfoza. HETMAN spokojnie (zbyt spokojnie), a gospodarze niezwykle zmotywowani nieoczekiwanym obrotem sprawy (czytaj niekorzystnym wynikiem), w odstępie kilku minut dwukrotnie umieszczają futbolówkę w siatce bramki R.Gieronia. Z piłkarskiego nieba trafiamy do czyśca, ale remis to przecież nie porażka (zwłaszcza na boisku wyżej notowanego rywala). HETMAN nie broni się – wprost przeciwnie kontratakuje, wykonuje rzuty rożne, rzuty wolne … Konsekwencją tej otwartej gry często bywają błędy.

87 MINUTA, czyściec zamienia się w piekło – tracimy trzecią bramkę …

WRACAMY ZE STASZOWA Z NICZYM … CHOĆ ZWYCIĘSTWO BYŁO W ZASIĘGU NASZYCH MOŻLIWOŚCI …

K.S. HETMAN : GIEROŃ – WALASEK, GROSZEK, CHUPTYŚ, ŚCISŁOWSKI (80 SKUPIN) – T. MATUSZEWSKI, PIWOWARCZYK, BUGAJ (89 P.SALADRA), MAŁEK – MICHAŁEK, ORZEŁ.