3 PUNKTY ZDOBYTE 3 MAJA W PIŃCZOWIE !!!

Category: Aktualności

TS 1946 NIDA PIŃCZÓW – KS. HETMAN WŁOSZCZOWA 0 : 1 ( 0 : 1 )
44 MIN. ŁUKASZ PIWOWARCZYK

NIDA w tym sezonie "leży" HETMANOWI jak żaden zespół w tej lidze. Pokonaliśmy pińczowian jesienią i powtórzyliśmy ten wyczyn wiosną !!!

Wygrać w Pińczowie to wielka rzecz, prócz HETMANA ta sztuka udała się tylko Pogoni Staszów! We Włoszczowie, jesienią, też było 1:0 – bramkę wtedy zdobył Marcin Michałek. 3 maja w Pińczowie piłkarzem meczu był zdobywca bramki ŁUKASZ PIWOWARCZYK! To opinia nie tylko nasza (mogła by być stronnicza) – tak stwierdzili nawet bezstronni obserwatorzy oraz członkowie ekipy pińczowskiej! Bramka, którą zdobył Łukasz, to nagroda za jego kapitalny występ i ciężką "harówę" przez 90 minut! W ostatnich sekundach, Piwowarczyk mógł co prawda ponownie pokonać Ciemierę (w sytuacji sam na sam), ale … właśnie wyczerpanie fizyczne dało znać o sobie i bramkarz Nidy wygarnął piłkę Łukaszowi z pod nóg! Wspomnieć też należy o sytuacji z I połowy kiedy to, po strzale MIKI piłka odbita przez GIERONIA (fantastyczna parada!), wylądowała na poprzeczce naszej bramki!

Podsumowując niedzielny mecz trzeba stwierdzić, że wyciągneliśmy wnioski po porażce w Staszowie, gdzie też prowadziliśmy do przerwy (2:0!) i niestety z zerowym dorobkiem wróciliśmy do domu … W Pińczowie po przerwie wyszliśmy zdeterminowani, zmobilizowani – grała cała włoszczowska drużyna, wszyscy na wysokim poziomie, bez słabych punktów. Trener GROSZEK wreszcie był zadowolony z obydwu części meczu! Motywacja w przerwie autorstwa naszego szkoleniowca (szczegółów zdradzić nie można) odniosła skutek! Ostatni raz wygraliśmy na wyjeżdzie w tym sezonie w 3 kolejce w Łagowie! Ostatnie zwycięstwo HETMANA z Nidą miało miejsce … 15 lat temu !!! (we Włoszczowie), a w Pińczowie wygraliśmy ostatnio w szezonie 94/95 (3:0!) – był to sezon, w którym HETMAN awansował do III ligi …

Nida  Pińczów – K.S. HETMAN Włoszczowa 0:1 (0:1)

NIDA : CIEMIERA – KEMPKIEWICZ, (46 GAJDA), CIACIA, BISIKIEWICZ, MOTYL-SZAFRANIEC, PRUCNAL, R.SZCZYGIEŁ, KARASEK – MIKA, SOBCZYK
TRENER : MAJ

K.S. HETMAN : GIEROŃ – WALASEK, GROSZEK, CHUPTYŚ, MICHAŁEK – SKUPIN (76 ŚCISŁOWSKI), BUGAJ, ORZEŁ, MAŁEK – T. MATUSZEWSKI (89 R.SZAFRAŃSKI), PIWOWARCZYK.
TRENER: GROSZEK

WRESZCIE WRACALIŚMY Z WYJAZDU W DOBRYCH NASTROJACH I Z PEŁNĄ PULĄ !!!