70 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ….ZAPRASZAMY NA 70 URODZINY HETMANA !!!

Category: Aktualności

plakat 70 lat ks hetman wloszczowa 

ZAPROSZENIE NA OBCHODY 70-LECIA

    

     Klub Sportowy Hetman Włoszczowa serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych  na obchody jubileuszu 70-lecia swojego istnienia, które odbędą się w dniach 1-2 września 2017 r. we Włoszczowie.

Obchody rozpoczną się 1 września (piątek) meczem pokazowym piłki siatkowej Hetman Włoszczowa – MKS Będzin, który planowany jest o godzinie 19.00 w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiśniowej 2. W sobotę, 2 września, na Stadionie Sportowym OSiR o godzinie 12.00 rozegrany zostanie mecz towarzyski oldboyów pomiędzy Hetmanem Włoszczowa a Zagłębiem Sosnowiec, następnie o godzinie 15.00 mecz ligowy IV ligi seniorów Hetman Włoszczowa – ZDRÓJ Busko-Zdrój. Po zmaganiach piłkarzy zapraszamy na uroczystą Galę Piłkarską, która odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury. Będzie prezentacja drużyn grających w naszym klubie, trochę historii i wspomnień oraz podziękowania…

Głównym celem Klubu jest prowadzenie działalności w zakresie upowszechniania aktywności fizycznej i sportu, organizacja czasu wolnego i profilaktyka antynarkotykowa i antyalkoholowa. Klub swoje działania kieruje głównie do dzieci i młodzieży z terenu powiatu włoszczowskiego, zapewniając bezpłatne zajęcia szkoleniowe i ćwiczenia fizyczne w zakresie sportu i rekreacji. Świadczy o tym ilość grup młodzieżowych, które trenują w naszym klubie.

W klubie działają dwie sekcje, piłki nożnej i piłki siatkowej.  W obecnym sezonie 2017/2018 w sekcji piłki nożnej zgłosiliśmy, oprócz drużyny seniorskiej w IV lidze świętokrzyskiej, następujące drużyny: junior starszy, junior młodszy, trampkarz starszy, młodzik starszy, orlik starszy, żak starszy, żak młodszy. Prowadzimy również grupę naborową 2011 i młodsi pod nazwą Przedszkole Hetmana. A w sekcji piłki siatkowej działają drużyny seniorów, juniorów, kadetów i żaków. W sumie w klubie trenuje ponad 300 osób. Dodając do tej liczby trenerów, kierowników, działaczy, członków, w sumie nasz klub obejmuje działaniem ok. 400 osób.

Dzięki organizowanym przez nas zajęciom, przede wszystkim turniejom skierowanym do dzieci w różnym wieku, zrzeszonych i niezrzeszonych, liczba chętnych do uprawiania sportu w naszym klubie rośnie. Młodzi ludzie mają niepowtarzalną szansę spotkania się także z rówieśnikami z innych krajów przy okazji naszych międzynarodowych turniejów, które organizujemy systematycznie już dwa razy w roku, zimą i latem, pod nazwą Hetman Cup. Zimowych edycji odbyło się już dziesięć, a z letnich organizujemy trzecią. Organizujemy również turnieje w małych miejscowościach na przyszkolnych boiskach, gdzie młodzież niejednokrotnie pierwszy raz ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Wszystkie te zajęcia i turnieje robione są dzięki wsparciu władz lokalnych i ogromnemu zaangażowaniu kilkudziesięciu członków i sympatyków klubu, którzy we wszystkim bezinteresownie nam pomagają. Jako klub jesteśmy jedynymi, którzy organizują zajęcia na taką skalę w woj. świętokrzyskim. Wychodząc z założenia, że to dzieci i młodzież mają przede wszystkim trenować i grać w piłkę nożną, prawie wszystkie środki, które posiadamy, przeznaczamy na ten cel.

 Nadmieniamy, że efektem wieloletnich szkoleń młodzieży w naszym klubie jest to, że nasi wychowankowie grali i grają w wielu klubach w kraju. Regularnie powoływani są do kadr młodzieżowych województwa świętokrzyskiego, a także kraju.

Klub Sportowy Hetman Włoszczowa przez 70 lat swojej działalności oddał nieoceniony wkład w rozwijanie pasji sportowych i miłości do sportu w naszym małym środowisku, które mimo oddalenia od wielkich centrów kultury, nauki, rekreacji i sportu próbuje tworzyć przyjazny klimat dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży.