REMIS Z LIDEREM ! MICHAŁEK ZAPEWNIŁ PUNKT W OSTATNIEJ AKCJI !

10  KOLEJKA  IV  LIGI  ŚWIĘTOKRZYSKIEJ.

het nep środek boiska

HETMAN  WŁOSZCZOWA : NEPTUN  KOŃSKIE

2 : 2 ( 0:0 )

BRAMKI : 61min. 0:1 Piotr Zieliński , 80min. 1:1(k) Marcin Jarmuda ,  92min.1:2Karol Armata,93min 2:2 Marcin Michałek

Sędziował : Tomasz Kondrak

HETMAN : DYRAS – WALASEK,M.WROŃSKI,CHUPTYŚ – RAJEK(75 LICHOSIK),JARMUDA, R.WROŃSKI,MICHAŁEK,MATUSZEWSKI – P.KRZYSZTOFIK(63 PTAK),RAJCZYKOWSKI

het nep z ławką

Do Włoszczowy przyjechał lider w pełnym składzie a nasz HETMAN w niesamowitych kłopotach kadrowych ! Łukasz Piotrowski ,Łukasz Orzeł i Grzegorz Małek – kontuzjowani ! Mateusz Małek pauza za nadmiar żółtych kartek . Sytuacja kadrowa bardzo podobna do tej z poprzedniej kolejki w meczu z Kamienną…..Pawlik miał o czym myśleć przed 10 kolejką . Ledwo mecz się rozpoczął a tu kłopotów ciąg dalszy ! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką w naszym polu karnym i wskazał na 11 metr…..Na szczęście powiedzenie o "sprawiedliwej oliwie" miało swoje zastosowanie tej niedzieli i to 2-krotnie….Do "wapna" podszedł Marcin Taler i trafił w…….słupek ! Nadal 0:0 . W 13 minucie Dyras wygrywa pojedynek sam na sam z Piwowarem ! Po kilku minutach czyni kolejne cuda w swojej bramce . W końcu mamy swoja sytuację ale Rajek uderzył zbyt słabo by pokonać Herdę . W ostatnich sekundach I połowy o mały włos Matuszewski nie wyprowadził Hetmana na prowadzenie ! Herda końcami palców zapobiegł utracie bramki !

Zaczynamy II połowę bez zmian . Na ławce rezerwowych sama młodzież : Albert Gieroń,Radosław Ptak,Mateusz Wargacki i Tomasz Lichosik. Po prawie godzinie gry pierwszą zmianę robi trener Neptuna Waldemar Szpiega. Schodzi ten który nie wykorzystał karnego -Taler a wchodzi Piotr Zieliński . A że nazwisko zobowiązuje , w/w po 3 minutach strzela bramke dla konecczan – pomimo interwencji Dyrasa – piłka ląduje w siatce bramki HETMANA ! 7 minut po tej utracie Rajczykowski wspaniałą asystą obsługuje Rafała Wrońskiego . Ten strzela z ok. 11 metrów mocno ale minimalnie niecelnie ! Po kilku minutach napastnicy Neptuna znów sprawdzają Dyrasa . Damian broni wyśmienicie ! Jedną z sytuacji wybronił….nogą !  10 minut przed końcem meczu jeden z obrońców Neptuna "wycina" we własnym polu karnym Marcina Wrońskiego . Karny ewidentny ! Marcin Jarmuda "wymierza" sprawiedliwość i mamy remis ! Mecz się powoli kończy , sędzia dolicza 3 minuty . W 92 minucie słyszymy gwizdek który oznacza rzut wolny dla konecczan z ok 25 metrów . Decyzja mocno kontrowersyjna i niezrozumiała . Karol Armata oszukuje mur i bramkarza i niestety zmienia wynik na 1:2 dla przyjezdnych !  Nerwy ale i mobilizacja w końcówce ! 93 minuta , Dyras kopie piłkę daleko przed siebie , ktoś ją przedłuża za linię obrony gości a tam jak z pod ziemi wyrósł Marcin Michałek . Przymierzył uderzył i mamy 2:2 !!! Krótko po tym zabrzmiał ostatni gwizdek – pomimo różnorakich kłopotów daliśmy radę ! Remis z liderem to na pewno sukces , sukces tym bardziej jeśli spojrzeć na to kim dysponował trener HETMANA tej niedzieli . W Brodach bramki strzelali :Jarmuda z karnego i Michałek. Ta sama para zdobyła też bramki z Neptunem. Szósty remis w sezonie ale chyba najbardziej cenny . W 11 kolejce gramy na wyjeżdzie ,w Łagowie . Lekko nie będzie – ciekawe z jakich piłkarzy będzie mógł w tym meczu skorzystać trener Pawlik…..