BOLESNA PORAŻKA ZE SPARTAKUSEM …

Category: Aktualności

SPARTAKUS DALESZYCE – KS. HETMAN WŁOSZCZOWA 5 : 0 ( 0 : 0 )

Mecz w Daleszycach rozpoczęliśmy w roli skazanego na porażkę: wicelider kontra drużyna z dołu tabeli. Na domiar złego HETMAN  rozpoczął spotkanie bez Łukasza Piwowarczyka, Marcina Michałka, Sebastiana Walaska i Marcina Ścisłowskiego. Tak więc czterech podstawowych zawodników poza składem. Trener Groszek miał trudne zadanie … Eksperymentalnie zestawiony zespół gości w I połowie skutecznie stawiał opór miejscowym. Rozsądnie grający HETMAN demontował taktykę drużyny Więcka i Kozubka. Do przerwy nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki. Mało tego, HETMAN, który wyszedł na II połowę bez zmian, w 55 min. mógł popsuć humor miejscowym. Tomek Matuszewski kończąc zespołową akcję HETMANA był bliski zdobycia bramki dla przyjezdnych! W 66 minucie worek z bramkami otworzył Karol Mojecki. Nie upłynęła minuta jak Mojecki podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę zdobył Marek Gołąbek, natomiast bramkę nr 4 strzelił … wiatr, a dokładnie bramkarz gospodarzy! Palka kopnął od bramki, Gieroń ustawił się prawidłowo, ale silny wiatr przeniósł piłkę tuż nad palcami bezradnego golkipera gości! W czasie doliczonym gwoździa do trumny przybił Mojecki – tym samym kompletując hattricka. Wynik meczu mówi sam za siebie. Długo (ponad godzinę) była nadzieja na korzystny rezultat … Niestety drużyna Więcka i Kozubka w osobach Gołąbka, Stefańskiego, Bętkowskiego, Gila i Mojeckiego zdeklasowała osłabionego HETMANA, który robił co mógł przez ponad godzinę! Pierwszy błąd, pierwsza bramka i gospodarzom grało się lepiej. Osłabiony kadrowo HETMAN nie mógł skutecznie przeciwstawić się doświadczonym piłkarzom przeciwnika, którzy tak naprawdę już szykują się na III ligę. Za tydzień do Włoszczowy przyjeżdża Orlicz i na tym musimy się skoncentrować, szybko zapominając o wyniku z Daleszyc!

Spartakus Daleszyce – K.S. HETMAN Włoszczowa 5:0 (0:0)

BRAMKI :66 MIN., 67 MIN., 90 MIN. KAROL MOJECKI,  75 MIN. MAREK GOŁĄBEK, 77 MIN. TOMASZ PALKA

SPARTAKUS: T. PALKA – M. WRÓBLEWSKI, T. STEFAŃSKI, M. GOŁĄBEK, Ł. KACZMAREK – M. WOŁOWIEC (70 MIN B. STRZĘBSKI), R. BĘTKOWSKI (82 MIN S. KALETA), R. SITARZ, D. GIL (70 MIN. J. OLEARCZYK) – W. WOŁOWIEC, K. MOJECKI.

HETMAN: R. GIEROŃ – Ł. CHUPTYŚ, P. CEGIEŁA, Ł. GROSZEK, P. SALADRA (77 MIN M. KUBICZ) – J. MATUSZCZYK (85 MIN. M. ROGULA), M. BUGAJ (77 MIN. M. MATUSZEWSKI), Ł. ORZEŁ, M. MAŁEK – R. SZAFRAŃSKI (66 MIN.P. SŁOMIŃSKI), T. MATUSZEWSKI