DERBY NA REMIS . HETMAN : PARTYZANT 1:1(1:0).

Category: Aktualności

                           I  KOLEJKA  IV  LIGI  ŚWIĘTOKRZYSKIEJ 

12.08.2017 – SOBOTA – 17.00  WŁOSZCZOWA UL.WIŚNIOWA – STADION IM. MARIANA  GÓRSKIEGO.

                                            HET PART KRZYSZTOFIK

 

                HETMAN        :      PARTYZANT

                                                                    1 : 1 ( 1:0 )

24 min. 1:0 Łukasz Piotrowski      60 min. 1:1 Bartosz Sosiński

sędziował : Marek Śliwa

HETMAN ; DYRAS – G.MAŁEK , WROŃSKI , M.MAŁEK – P.KRZYSZTOFIK(69 T.LICHOSIK) , CEGIEŁA , JARMUDA , ORZEŁ, WALASEK – RAJCZYKOWSKI(77 MATUSZEWSKI) , PIOTROWSKI(90 MICHAŁEK)

Już w pierwszej kolejce ,rozegrać nam przyszło mecz derbowy . Wiadomo nie od dzis że spotkania z Partyzantem naznaczone są dużymi emocjami. Goście przyjechali do Włoszczowy  składem bardzo odmienionym i odmłodzonym. Gospodarze rozpoczęli spotkanie przy Wiśniowej zawodnikami znanymi z poprzedniego sezonu , z jednym wyjątkiem. W roli skrzydłowego ,od pierwszej minuty wystąpił 18-letni Patryk Krzysztofik. Występ młodego zawodnika można uznać za udany – przyszłość  w jego rękach a dokładnie w nogach . Mecz ,obydwie drużyny, rozpoczęły bardzo sokojnie i badawczo. Nikt nie chciał podjąć zbytniego ryzyka. Tak naprawdę mecz "rozpoczął" się w 24 minucie kiedy to Piotrowski skorzystał z super podania Walaska i wyprowadził naszego Hetmana na jednobramkowe prowadzenie . Niestety radość z tej bramki szybko zamieniła się obawy i konsternacje……Łukasz Orzeł w 37 minucie otrzymał żółtą kartkę a że była jego kartka nr 2, musiał udac sie do szatni ! Do końca spotkania jeszcze co najmniej 53 minuty a Hetman w "10-tkę" !  Na przerwę schodzimy jednak z minimalnym prowadzeniem 1:0.

        HET PART CEGŁA        HET PART MAŁEK

Drugą połowę rozpoczynamy bez zmian. Walczymy ,jednak przewaga liczebna Partyzanta staje się coraz bardziej widoczna . Młodzież z Radoszyc dochodzi do głosu i napiera na defensywę Hetmana. W 60 minucie Markowicz ucieka prawą stroną, dogrywa idealną piłkę na głowę Sosińskiemu a ten uwolniając się od krycia Wrońskiemu zdobywa ładną bramkę ,wyrównując wynik spotkania ! 8 minut po tej akcji powinniśmy prowadzić 2:1……Stworzyliśmy w kilka sekund przewagę czterech na dwóch ! Niestety Rajczykowski podjął zbyt pochopną decyzję i nic z tej przewagi nie wyszło , szkoda…….Minutę póżniej Pawlik zdejmuje Krzysztofika a daje szansę na debiut w seniorach Tomkowi Lichosikowi który za kilka dni skończy ……17 lat ! Brawa dla trenera za odważną decyzję . Mecz wchodzi w decydującą fazę .W 80 minucie za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymuje zawodnik gości Hubert Laskowski(pograł raptem 12 minut) No to gramy po dziesięciu. Matuszewski zmienia Rajczykowskiego , napastnik za napastnika – czyli w dziesiątkę gramy o zwycięstwo ! Znowu mamy sytuację , Matuszewski 4 minuty po wejściu ma sam na sam z golkiperem Partyzantanta i nie skorzystał z okazji ! Za chwilę umiejętności bramkarza sprawdza Cegieła – niestety Kaszuba broni strzał Pawła . W 90 minucie mamy rzut wolny z około 20 metrów . Jarmuda uderzył ładnie ale minimalnie niecelnie . Piotrowskiego zmienia Michałek.Sędzia dolicza 4 minuty . Właśnie w czasie doliczonym goście mogli uciszyć trybuny przy Wiśniowej……Po strzale któregoś z napastników przyjezdnych , od utraty bramki , uratował nas…….słupek !!!!  Sprawiedliwy remis – chociaż nikt takiego stwierdzenia nie lubi……9 lat nie potrafimy wygrać meczu inaugurującego sezon…..Ostatni wygrany ,na początku sezonu mecz , przydarzył nam się 10 sierpnia 2009 roku ! Hetman Jarka Groszka pokonał wtedy Wisłę Sandomierz 3:0 !   

Mamy pierwszy punkt w sezonie – trzeba go docenić. Już we wtorek gramy w Bielinach , na pewno o 3 punkty ! 

          HET PART SKOK DO GŁ     HET PART MARA