DWA KARNE I….REMIS W DERBACH HETMANA Z NAPRZODEM !

Category: Aktualności

30  KOLEJKA  IV  LIGI  ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

HETMAN : NAPRZÓD

1  :  1     ( 0 : 1 )

BRAMKI  :  10 min. 0:1(karny) Piotr Matan , 84 min. 1:1 (karny) Łukasz Oduliński

sędziował : JAKUB  PIERON

HETMAN DYRAS – G.MAŁEK , M.WROŃSKI , M.MAŁEK – WALASEK (75 ODULIŃSKI) , ORZEŁ , JARMUDA ( 81 RAK) , R.WROŃSKI , MICHAŁEK ( 70 MATUSZEWSKI) – PIOTROWSKI , RAJCZYKOWSKI

NAPRZÓD  : PAŁASZEWSKI – SPUTO , MACIEJEWSKI , OLSZEWSKI , OWCZAREK(70  KOWALCZYK) – BUTENKO , OSIŃSKI , GILEWSKI( 22 CZARNECKI), SZYMAŃSKI , MATAN( 82 IWAŃSKI) , FRYC

hn2

25  ,w tym stuleciu ,derby  HETMANA z NAPRZODEM  za nami .  Miało być kolejne  zwycięstwo  a  tu  tylko  remis…..Kogo  ten  remis  zadowala i  czy  wogóle ?  HETMAN  przystapił  do  meczu  w  składzie najbardziej optymalnym , co rozbudziło pośród kibiców nadzieję a wręcz pewność co do końcowego rozstrzygnięcia !  Rajczykowski z Piotrowskim w ataku to wręcz układ idealny .  Jednak  zamiast  skonsolidowanej ofensywy zobaczyliśmy  w szeregach HETMANA lekką  niepewność i wyczekiwanie na to co zrobi przeciwnik……Takie niefrasobliwe rozpoczęcie meczu , zostało  szybko  "ukarane"  . Zagranie M.Małka do Jarmudy zakończyło się nieporozumieniem  Marcina z własnym  bramkarzem  i  faulem Dyrasa na Frycu . Niechciany , niespodziewany ale jest !  Rzut karny dla gości !  W dodatku – raczej niesłusznie – Damian otrzymuje żółtą kartkę . Piotr Matan pewnie zamienia "jedenastkę"  na  bramkę  i  NAPRZÓD prowadzi przy Wiśniowej 1:0 !!!  Przyjezdnym , pod  wodzą nowego  trenera  Marcina Dudzińskiego , gra się we Włoszczowie  dobrze . Dobrze  i  składnie . Akcje NAPRZODU mogą się podobać nie tylko własnym  kibicom .

hn3

Prawdopodobnie  w  przerwie  Jacek Pawlik "potrząsnął" w  szatni  drużyną gospodarzy  gdyż KSH wyszedł na II połowę  niezwykle  zmotywowany . Już 3  minuty po  przerwie ,bramce Pałaszewskiego  zagrozili w składnej akcji  Jarmuda  z  Michałkiem !  Przewaga HETMANA  powoli  rosła  ale  bramki  nie  padały…….W  77 minucie  Rajczykowski  o  mało  co  nie  pokonał  Pałaszewskiego  a  3  minuty  po  nim  Oduliński  huknął  w………  boczną  siatkę !  Pawlikowi uciekają  minuty  i   punkty . Decyduje  się  na  zmiany . Na  boisko  wchodzą : Matuszewski , Rak i Oduliński . Ci dwaj ostatni  mają  kolosalny  wpływ  na  końcowy  wynik  spotkania……W  84 minucie  Olszewski  pcha  Raka w  polu  karnym  a  Jakub  Pieron  bez chwili  wahania  pokazuje  na  jedenasty  metr  !  Drugi karny  w  spotkaniu  staje  się  faktem . Tym  razem  wykonawcą  zawodnik  gospodarzy .  Na "wapno"  podchodzi Łukasz Oduliński . Nie  daje  najmniejszych  szans na  obronę  Pałaszewskiemu  i  mamy  wyrównanie !     W  86  minucie  po  rożnym  Butenki , huknął  jak  z  armaty  Czarnecki  a  piłka  minęła spojenie  bramki  Dyrasa  o  centymetry !  32-latek  mógł  ustalić  korzystny  dla  przyjezdnych  wynik  spotkania !!!  DERBY  kończą  się  jednak  podziałem  punktów !    Czy  ten  remis  jest  sprawiedliwy ?  Obydwa  karne  zdają  się  być …….. "prezentami"  dla  przeciwników  i  oba  jakoś  tak  wyszły  z  przypadku  i  niezamierzenie……..W  I  połowie  przeważał  NAPRZÓD , po  przerwie  napierał  HETMAN – emocje  były  do  ostatniego  gwizdka!

hn4

Na  słowa  pochwały  zasługują  zarówno  kibice  z  WŁOSZCZOWY  jak  i  z JĘDRZEJOWA !  Licznie przybyli  jedni  i  drudzy i  choć  sympatią  wzajemną  raczej  się  nie  darzą  to  świetnie  "ubarwili"  derbowy  pojedynek  przy  Wiśniowej  !  Był  głośny  doping  i   wsparcie  dla  swoich  drużyn .

hn6

HETMAN  zyskał  kolejny  punkt  w  dorobku  ale  do  KOŃSKICH  pojedzie  bez…..Dyrasa  i  Orła . Nadmiar  żółtych  kartek  wyeliminował Damiana i  Łukasza  z  udziału w  meczu  31  kolejki  z  NEPTUNEM .  Pojawia  się  szansa  na  zaprezentowanie  swoich  umiejętności między  słupkami  dla……Mikołaja Ziębakowskiego !   Jak  będzie  wyglądała  podstawowa  jedenastka  w  meczu  w  najbliższą  niedzielę  Odpowiedż  28  maja tuż  przed  17-tą .