HETMAN LUBI WYJAZDY ! KOMPLET PUNKTÓW W MECZU Z NIDĄ !

TS 1946 NIDA PIŃCZÓW : KS HETMAN WŁOSZCZOWA

BRAMKA: 50min. Rafał WROŃSKI

Sędzia : Anna ADAMSKA

HETMAN : DYRAS – G.MAŁEK, M.WROŃSKI, M.MAŁEK – RAJEK, ORZEŁ, CHUPTYŚ, R.WROŃSKI, WALASEK – RAK(65 MICHAŁEK), MATUSZEWSKI(80 RAJCZYKOWSKI)

nida het pawlik i wijas

Przed meczem faworytem był oczywiście HETMAN, a że to tylko teoria pokazały to już pierwsze minuty spotkania przy Pałęki 26 w Pińczowie…..Po pierwszych 6 minutach NIDA mogła (powinna) prowadzić 2:0 ! Najpierw w 4 minucie kapitan gospodarzy Łukasz Mika dograł piłkę Kamilowi Dudzikowi a ten strzałem głową trafił w…..poprzeczkę ! Za 2 minuty Michał Krzak z prawej nogi trafia w…..słupek ! Można by powiedzieć że HETMAN myślami był  chyba jeszcze w…..szatni .Na szczęście nadal było 0:0 a goście powoli zaczęli grać swoje, choć przyznać trzeba że więcej pracy w bramce miał Damian Dyras niż jego odpowiednik w NIDZIE Adrian Zyguła. Do szatni schodzimy z nadzieją na poprawę gry i wyniku , gospodarze z ogromnym niedosytem po dwóch niewykorzystanych sytuacjach….

nida het orzeł seba

Krótko po przerwie obejmujemy prowadzenie w meczu ! W 50 minucie zaszalała nasza "młodzież" ! Akcja dwóch zawodników z rocznika 96 dała jak się póżniej okazało zwycięstwo w 15 kolejce. Tomek Matuszewski powalczył na przedpolu szestnastki gospodarzy, póżniej dokładnym podaniem obsłużył Rafała Wrońskiego a ten strzelił nie do obrony i Zyguła musiał wyjmować futbolówkę z własnej siatki ! Trener miejscowych Paweł Wijas nie mógł się pogodzić z takim obrotem sprawy i zaczął robić zmiany. W sumie przeprowadził ich cztery . Pawlik za Raka wpuszcza równie doświadczonego Michałka a w końcówce za Matuszewskiego wchodzi Rajczykowski. Cięzka murawa nie pomaga w grze obydwu zespołom. Gra staje się chaotyczna i o sytuacje strzeleckie coraz trudniej.  Pani Adamska dolicza jeszcze 3 minuty ale wynik ustalony w 50 minucie już się nie zmienia. 4 wyjazdowe zwycięstwo HETMANA ,staje się faktem !!!  Przed nami mecze z Wierną u siebie , z Moravią na wyjeżdzie  i zaległy z Pogonią (u siebie) Jest duża szansa zakończyć jesień na wysokim miejscu w tabeli .