HETMAN REALIZUJE PROGRAM „KLUB”.

Category: Aktualności

W okresie od kwietnia do grudnia br. Klub Sportowy „HETMAN” Włoszczowa realizuje zadanie publiczne w ramach Programu KLUB współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zadanie polega na przeprowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci z rocznika 2009, 2010 i młodszych oraz na zakupie sprzętu sportowego dla grupy młodzieżowej piłki nożnej i piłki siatkowej.

Celem tych działań jest m.in. upowszechnianie i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zakupiliśmy 20 piłek dla drużyny żaków 2010, 20 kompletów dresów sportowych dla drużyny żaków 2009, 20 piłek do siatkówki dla grup młodzieżowych – kadetów i 20 kompletów strojów sportowych dla juniorów i kadetów piłki siatkowej. Program bezpłatnego szkolenia sportowego realizowany jest dla dwóch drużyn w rocznikach 2009, 2010 i młodsi.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. Pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, którzy są doświadczonymi w pracy z młodzieżą i dziećmi trenerami piłki nożnej i nauczycielami wychowania fizycznego są to Panowie Hubert Wójcik i Sławomir Jarmuda. Dzięki tym zajęciom najmłodsi adepci naszego klubu nie tylko poprawiają swoje zdrowie poprzez ćwiczenia koordynacyjno ruchowe, ale też poznają swoich rówieśników z innych miejscowości i uczą się samodzielności. A zakup sprzętu sportowego pomaga w przeprowadzaniu zajęć oraz pozwala na identyfikowanie się z naszym klubem podczas meczów, turniejów i treningów.

Dołącz do Nas Facebooku

 

Podziel się informacją ze znajomymi