K.S. HETMAN – LUBRZANKA 1:2 ZAPRZEPASZCZONA SZANSA NA PUNKTY

Category: Aktualności

04 czerwiec 2015 r.
KS. HETMAN WŁOSZCZOWA – LUBRZANKA KAJETANÓW 1 : 2 ( 1 : 1 )
23 min. T. Matuszewski – 42 min. A. Maciejewski, 71 min. M. Bracha

W meczu Hetmana z Lubrzanką faworytem byli goście. Pozycja w tabeli mówi dużo. Trzecie miejsce przypadkiem nie jest. Zmotywowany Hetman bez bojaźni przystąpił do pojedynku z ekipą trenera Stockiego. Dobry początek i wiara w sukces dały efekt. W 23 minucie dążenie do sukcesu zamieniło się w rzeczywistość. Kapitalne uderzenie Tomka Matuszewskiego (z ponad 25 metrów) i piłka ląduje w okienku bramki Jakusa! Prowadzimy 1:0! Kontrolujemy grę i już myślami  jestesmy w szatni. Tymczasem końcówka I połowy zamienia radość w konsternację – 42 minuta, rzut rożny wykonuje Michał Bracha. Doskonale zaadresowana piłka trafia na"długi słupek", a tam formalności "główką" dopełnia Adrian Maciejewski. Na przerwę schodzimy z remisem 1:1…

Stracona bramka "do szatni" wprowadza nerwowość w szeregi gospodarzy na początku II połowy spotkania. Chcemy szybko wyjść na prowadzenie. Mnożą się błędy i straty. Lubrzanka powoli wraca do gry.

Decydujący moment meczu ma miejsce ok. 70 mninuty. Rzut wolny dla gości wykonuje kapitan Michał Bracha. Z 40 metrów wrzuca piłkę "za kołnierz" źle ustawionemu Gieroniowi! Szansa na punkty wymyka się gospodarzom z rąk! Groszek poirytowany stratą bramki, robi zmianę w bramce Hetmana! Od 74 min. w bramce gospodarzy Mateusz Krakowiak. Hetman dąży choćby do wyrównania, ale to goście 2 – krotnie mają szansę na podwyższenie prowadzenia. Najpierw Jas strzela niecelnie (nad bramką), później Krakowiak w sytuacji sam na sam ze Zwierzyńskim ratuje Hetmana przed utratą bramki na 1:3! Kończymy kolejny mecz niewykorzystanej szansy z dużym niedosytem… Nie poddajemy się! W niedzielę jedziemy do Klimontowa po… punkty!

Hetman Włoszczowa – Lubrzanka Kajetanów 1 : 2 (1 : 1)

K.S. HETMAN: GIEROŃ (74 KRAKOWIAK) – WALASEK, GROSZEK, MAŁEK, P. SALADRA – T. MATUSZEWSKI (70 M. MATUSZEWSKI), BUGAJ, ORZEŁ, MICHAŁEK (55 MATUSZCZYK) – PIWOWARCZYK, GAWRON (66 R. SZAFRAŃSKI)

LUBRZANKA: JAKUS – ZAWIERUCHA, BOŻĘCKI, K. BRACHA, KUNDERA – MIERNIK, SOSIŃSKI (70 ZWIERZYŃSKI), SKRZYNIARZ, MACIEJEWSKI – PIOTROWICZ (77 JAS), M. BRACHA (85 CHYB)

TRENER K.S. HETMAN: JAROSŁAW GROSZEK

TRENER LUBRZANKI: KRZYSZTOF STOCKI

SĘDZIOWAŁ: TOMASZ ŻOŁĄDEK