„JESIEŃ” HETMANA…..PECHOWY POCZĄTEK – NIESAMOWITA II POŁOWA RUNDY !!!

Category: Aktualności

ZACZĄŁ   GROSZEK  SKOŃCZYŁ  PAWLIK  –  RUNDA  JESIENNA  ZA  NAMI…

Piłkarze Hetmana na pólmetku sezonu . Jesień w wykonaniu naszych futbolistów , można podzielić na dwa etapy . Pierwszy – pod wodzą trenera Jarka Groszka – niezwykle pechowy ,6 porażek – w tym 5 różnicą 1 bramki i drugi – z nowym szkoleniowcem – Jackiem Pawlikiem , niesamowity – 9 meczów bez porażki ( 6 kolejnych zwycięstw i 3 remisy) !!!

W pierwszych 5 kolejkach , pech nie opuszczał Hetmana . Pierwszy mecz – z Wierną – bramka stracona w……92 minucie . W Sędziszowie niewykorzystany karny . Poobijane słupki i poprzeczka w Końskich . W 5-tej kolejce we Włoszczowie , karny dla Łagowa w…….92 minucie ! 7 dni pózniej jedziemy do Klimontowa , po punkty . Michałek w 19 minucie strzela na 1:0 dla Hetmana . Niestety po przerwie , rezerwowy gospodarzy , Michał Hołody zdobytym  hattrickiem , sprowadza nas na ziemię ! 1:4 z Klimontowianką , 6 porażka ! Zarząd Hetmana podejmuje decyzje o zmianie trenera . Jarek Groszek kończy swoją drugą przygodę z Hetmanem . Niespodziewanie – w roli szkoleniowca – w naszym zespole pojawia się Jacek Pawlik ! Po raz pierwszy od kilkunastu lat Hetmana poprowadzi ktoś z "zewnątrz"….

Metamorfoza ma miejsce już w następnej kolejce ! Pokonujemy u siebie mocną Lubrzankę 2:0 .Niespodzianka ? Tak opisała to prasa . 8 kolejka – wielki sprawdzian – DERBY – ostatni w tabeli Hetman jedzie do lidera , do Jędrzejowa ! Cudowna bramka Rajczykowskiego plus 2 trafienia Michałka i…..wywozimy z derbów 3:0 !!! Sensacja kolejki ! Tydzień póżniej, we Włoszczowie, już do przerwy aplikujemy Rudkom 4 bramki ! 18 pażdziernika Hetman ponownie trafia 4 razy do bramki przeciwnika , tym razem w……Pińczowie ! Hetman Pawlika gra niesamowicie skutecznie . Kolejną "ofiarą" naszych piłkarzy – Partyzant Radoszyce ( 3:1) . Wspaniała seria kończy się na meczu w Bielinach . Rak+Michałek , czyli 2:0 . Nidzianka szóstym , kolejnym pokonanym zespołem tej jesieni ! Apetyty wzrosły , kibice już widzą kolejne wygrane……Granie w roli faworyta do łatwych nie należy . Alit , grając 2/3 spotkania w "10" , remisuje  z Hetmanem 1:1 . Beniaminek ,Kamienna Brody w meczu bez bramek dzieli się punktami z naszym klubem . 2 mecze u siebie i tylko 2 pkt-y……Busko to ostatnie jesienne zadanie Hetmana . Gdyby mecz trwał tylko 90 minut , zakończylibysmy rundę zwycięstwem….Niestety w czasie doliczonym ( 93 min.) tracimy bramkę i przywozimy do domu tylko….1 pkt

Podsumowując jesień, która juz za nami, trzeba być zadowolonym zarówno ze zdobyczy punktowej jak i zajmowanego miejsca w tabeli. Po niezwykle pechowej serii 6 porażek , nasi piłkarze pokazali charakter – co nie jest łatwe – i krok po kroku maszerowali w górę tabeli ! Awansować z 16-tego na 9 miejsce  to wielka sztuka , którą niewielu potrafi . Była też ,krótka bo krótka, przygoda Hetmana z Pucharem Polski tej jesieni . Najpierw zwycięstwo w IV rundzie z Nowinami 4:2 , póżniej porażka w kolejnej rundzie 0:6 z Wierną .Oba te mecze Pawlik potraktował jako "poligon doświadczalny" , dając szansę pokazania się tym którzy grali mało oraz "młodzieży" z juniora starszego . Trener poszerzył sobie krąg piłkarzy do dyspozycji, przed trudną wiosną , w której czeka nas ,miejmy nadzieję udany bój o utrzymanie IV-ligowego bytu .Treningi zakończone , spotykamy się w styczniu , by dobrze przygotować się do rundy rewanżowej .

LICZBY , CYFRY , CZYLI  TROCHĘ  JESIENNEJ  STATYSTYKI :

9 MIEJSCE  W  TABELI   –  21  PKT.  –  6 ZW.  –  3 REM.  –  6 POR.    BR.  24:16

U  SIEBIE                        –  11  PKT.  –  3 ZW.  –  2 REM.  –  3 POR.     BR.  12:8

NA WYJEŻDZIE              –  10  PKT.  –  3 ZW.  –  1 REM.  –  3 POR.     BR.   12:8

W JEDNEJ RUNDZIE POKONUJEMY : LUBRZANKĘ , NAPRZÓD , NIDĘ I PARTYZANTA !!!

SERIA  9  KOLEJNYCH  NIEPRZEGRANYCH  MECZÓW  –  6 ZW + 3 REM !