MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HETMAN CUP WŁOSZCZOWA 2015

Category: Aktualności

K.S. HETMAN Włoszczowa był głównym Organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej HETMAN CUP WŁOSZCZOWA 2015, który rozegrano w czwartek 2 lipca 2015r. na boisku ORLIK przy ZSP Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. W Turnieju grali chłopcy urodzeni w roku 2002 i młodsi.

W Turnieju wzięły udział: S.C. Suresnes ( Francja) I, S.C. Suresnes ( Francja) II, Bezdany (Litwa), Orlęta Kielce, K.S. HETMAN Włoszczowa 2002, K.S. HETMAN Włoszczowa 2004.

Współorganizatorami zawodów byli: Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach, Powiat Włoszczowski, Gmina Włoszczowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie.

Podczas otwarcia Turnieju burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek przywitał wszystkie drużyny i wyraził swoje zadowolenie z tego, iż takie zawody odbywają się we Włoszczowie. Również wicestarosta włoszczowski Zbigniew Krzysiek, jako gospodarz obiektu, na którym odbywały się zawody, serdecznie powitał młodych zawodników i gości. Obecni również byli: Sławomir Owczarek – wiceburmistrz Gminy Włoszczowa, Robert Ślęzak – kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego we Włoszczowie oraz Wiesław Piech – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie

Po oficjalnym rozpoczęciu drużyny przystąpiły do rozgrywek. Mimo wysokiej temperatury zawodnicy grali z dużym poświęceniem i zaangażowaniem. Rywalizacja była zacięta, ale grano zgodnie z zasadami FAIR PLAY. Poziom rozgrywanych meczy był bardzo wysoki, a emocji było tak wiele, że można by nimi obdzielić jeszcze nie jeden Turniej.

Wyniki meczów:

ORLĘTA KIELCE (POL) – K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA 2004 (POL) 7 : 0

BEZDANY (LIT) – K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA 2002 (POL) 2 : 10

S.C. SURESNES I (FRA) – ORLĘTA KIELCE (POL) 2 : 2

S.C. SURESNES II (FRA) – BEZDANY (LIT) 5 : 0

K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA 2004 (POL) – S.C. SURESNES I (FRA) 0 : 8

K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA 2002 (POL) – S.C. SURESNES II (FRA) 5 : 0

MECZE PÓŁFINAŁOWE:

S.C. SURESNES I (FRA) – S.C. SURESNES II (FRA) 5 : 1

ORLĘTA KIELCE (POL) – K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA (POL) 2002 4 : 1

MECZ O 5 MIEJSCE:

K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA 2004 (POL) – BEZDANY (LIT) 3 : 2

MECZ O 3. MIEJSCE:

S.C. SURESNES II (FRA) – K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA 2002 (POL) 1 : 2

FINAŁ:

S.C. SURESNES I (FRA) – ORLĘTA KIELCE (POL) 5 : 3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. S.C. SURESNES I (FRA)

  2. ORLĘTA KIELCE (POL)

  3. K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA2002 (POL)

  4. S.C. SURESNES II (FRA)

  5. K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA 2004 (POL)

  6. BEZDANY (LIT)

WYRÓŻNIENIA INWIDUALNE:

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU – WAHI ELYE, S.C. SURESNES I (FRA)

KRÓL STRZELCÓW – WIKTOR ŁYSAKOWSKI, K.S. HETMAN WŁOSZCZOWA 2002 (POL)

NAJLEPSZY BRAMKARZ – PAWEŁ ZRĄBKOWSKI, ORLĘTA KIELCE (POL)

Niezwykle emocjonujące było wyłonienie króla strzelców turnieju, ponieważ dwóch zawodników miało po 8 bramek, i aby rozstrzygnąć, kto jest „królem”, przeprowadzono konkurs rzutów karnych pomiędzy Wahi Elye (S.C. Suresnes), a Wiktorem Łysakowskim (Hetman Włoszczowa 2002). Rozstrzygnięcie padło dopiero w 10. kolejce. na korzyść Naszego Zawodnika.

Pani Jolanta Tyjas, dyrektor PCKR we Włoszczowie i jednocześnie członek Zarządu K.S. HETMAN Włoszczowa, wraz z Rodzicami Druzyny rocznika 2004 Naszego Klubu ufundowali Nagrodę Specjalną dla NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO UCZESTNIKA TURNIEJU – Edwina Wojtkiewicza, Bezdany (LIT). Edwin otrzymał buty piłkarskie i strój piłkarski K.S. HETMAN Włoszczowa.

Organizatorzy przygotowali nagrody dla każdej drużyny biorącej udział w Turnieju. Każdy zespół otrzymał okazały puchar, wszyscy zawodnicy i Trenerzy otrzymali gadżety od włoszczowskich jednostek samorządowych oraz lokalnych firm. Każda drużyna otrzymała sprzęt sportowy ufundowany przez Powiat Włoszczowa i K.S. HETMAN Włoszczowa. Po zakończonym Turnieju dzięki uprzejmości OSiR we Włoszczowie, który ufundował bezpłatny wstęp na basen NEMO, wszyscy uczestnicy mogli się zasłużenie zrelaksować i skorzystać z wszystkich atrakcji wodnych.

Podczas trwania turnieju dzieci miały zapewnioną opiekę medyczną, wyżywienie i napoje.

W przerwach rozgrywek organizowano różnego rodzaju zabawy. Bardzo ciekawe zabawy zaproponowali trenerzy z Francji. Dzieci chętnie integrowały się i uczestniczyły we wszystkich zabawach.

Serdeczne podziękowania należą się Rodzicom chłopców z roczników 2002 i 2004 K.S. HETMAN Włoszczowa, dzięki którym uczestnicy Turnieju smakowali przepyszne ciasta, sałatki i owoce. Poczęstunek był tak smaczny i wyśmienicie przygotowany, że uczestnicy naszego Turnieju zgodnie twierdzili, że jest to "all inclusiv".

Gościem Specjalnym, który zaszczycił swoją obecnością Międzynarodowy Tyrniej Piłki Nożnej HETMAN CUP WŁOSZCZOWA 2015 był wspaniały zawodnik Reprezentacji Polski w piłce nożnej, napastnik czołowych klubów pierwszoligowych w Polsce i w Niemczech, takich jak m.in.: GKS Katowice, Hamburger SV i Eintracht Frankfurt – Pan JAN FURTOK, który przybył na nasz Turniej dzięki staraniom Prezesa K.S. HETMAN Włoszczowa Ireneusza Stawowczyka. Młodzi piłkarze, kibice i goście mieli możliwość porozmawiania z nim o jego grze w kraju i za granicą, zrobienia sobie zdjęcia czy też otrzymania autografu. Jak przystało na profesjonalistę – Pan Janek nikomu nie odmawiał i cierpliwie podpisywał zdjęcia, rozdawał autografy, pozował do zdjęć. Nie mogło być inaczej i nasz Gość Specjalny podczas Uroczystego Zakończenia Turnieju wręczył nagrody dla NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA i KRÓLA STRZELCÓW Turnieju.

Obecny był również Pan Tomasz Domaradzki – wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach, który był zachwycony organizacją i nagrodami w turnieju. Wyraził swoje uznanie i podziękował organizatorom.

Na Turniej przybył również starosta włoszczowski Jerzy Suliga. Wyraził swój podziw dla organizacji turnieju i brał udział we wręczaniu nagród. Jak zwykle obecny był również wiceburmistrz Sławomir Owczarek oraz Michał Szafrański, radny Rady Gminy Włoszczowa.

Patronatem honorowym Turniej objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski, Starosta Włoszczowski, Burmistrz Gminy Włoszczowa.

W imienu Zarządu i Kierownika Organizacyjnego K.S. HETMAN Włoszczowa bardzo serdecznie dziękujemy przybyłym Drużynom, wszystkim gościom, patronom, sponsorom, współorganizatorom, Rodzicom, obsłudze medycznej, sędziom, obsłudze technicznej, Powiatowemu Centrum Kulturalno Rekreacyjnemu, Lokalnej Organizacji Wsparcia Ekonomi Społecznej, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, kibicom oraz wszystkim tym, którzy pomogli zorganizować i przeprowadzić profesjonalnie nasz Turniej.

Zapraszamy w sierpniu na kolejny Turniej organizowany przez K.S. HETMAN, tym razem na boisku wielofunkcyjnym PCKR. Letnie turnieje odbywają się w ramach realizacji przez K.S. HETMAN Włoszczowa zadania publicznego „Bezpiecznie i zdrowo bawimy się na sportowo”, współfinansowanego ze środków gminy Włoszczowa.

SPONSORZY:

gmina-wloszczowa
GMINA WŁOSZCZOWA

starostwo-wloszczowa
POWIAT WŁOSZCZOWA

strunobet
STRUNOBET MIGACZ KUZKI

zpue
ZPUE KORONEA SA

logo
BANK SPÓŁDZIELCZY

OSM
OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKIA

HALO PIZZA WŁOSZCZOWA Ewa Batko

PIEKARNIA – CUKIERNIA Tomasz Sosnowski

Radny Rady Miejskiej – Jerzy Wiśniewski

Radny Rady Miejsskiej – Michał Szafrański

RESTAURACJA "RENEE" Renata Kucharczyk

RESTAURACJA "8 NIEBO"

Dom Pomocy Społecznej Włoszczowa

LECH – KOM Karol Pigulski

"DOMIDOR" Tadeusz Dudziński

HURTOWNIA "KAROLINA" Ilona Dymek

CENTRUM USŁUGOWO – HANDLOWE Robert Harast

ZPD ARBOR MRÓWKA Grzegorz Kącki

SERWIS SAMOCHODOWY DARIUSZ KOWALCZYK SUŁKÓW

MAL – MET WŁOSZCZOWA Sylwster Kowalczyk

CMYK ALTERNATIVE Damian Wojtczyk

ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO – Andrzej Gładyś

Galeria zdjęć z HETMAN CUP WŁOSZCZOWA 2015 r.

IMG_9849

Dołącz do Nas Facebooku

 

Podziel się informacją ze znajomymi