Młodzież HETMANA w Paryżu !!! Relacja z turnieju w stolicy Francji !!!

Category: Aktualności

W dniach 04-08.05.2017 r. dwie drużyny młodzieżowe Klubu Sportowego HETMAN Włoszczowa przebywały na Turnieju Piłki Nożnej we Francji, w miejscowości Suresnes, jednej z dzielnic Paryża. W rozgrywkach wzięło udział 30 zespołów z Francji i, jako jedyne z zagranicy, dwie nasze drużyny, które brały udział w turnieju w dwóch kategoriach wiekowych: U – 13 i U – 11.

Zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźniony francuski klub JS Suresnes, który na przełomie czerwca i lipca 2016 roku przebywał we Włoszczowie i brał udział w Turnieju LETNI HETMAN CUP 2016.

Turniej francuski był perfekcyjnie zorganizowany na czterech wspaniale przygotowanych boiskach, na których jednocześnie rywalizowało osiem zespołów. Każdy z naszych zespołów rozegrał po 6 spotkań, w których chłopcy spisali się rewelacyjnie i ostatecznie w obydwu kategoriach wiekowych zajęli II miejsca, nieznacznie przegrywając w meczach finałowych po 0:1.

IMG_0641-1024x682

– Poziom turnieju był bardzo wysoki, drużyny francuskie prezentowały się bardzo dobrze pod względem indywidualnych umiejętności technicznych swoich zawodników, szybkości i finezji w grze. Nasi młodzi piłkarze spisali się na tle francuskich zespołów doskonale, i – co podkreślali trenerzy francuskich zespołów – demonstrowali niezwykłe zaangażowanie i dojrzałą grę, pokazali, że tworzą zgrany kolektyw, co udowodnili na boisku, zdobywając przy tym bezcenne doświadczenie, a także prezentując równie wysoki poziom wyszkolenia technicznego. My, jako trenerzy, cieszymy się przede wszystkim z tego, że nasi młodzi adepci futbolu mieli okazję rywalizować w tym zagranicznym, doskonale zorganizowanym turnieju, zaprezentować swoje niemałe już umiejętności indywidualne i zespołowe. Widać, że praca z dziećmi i młodzieżą w KS HETMAN stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak najważniejsze, że widzieliśmy uśmiechy i zadowolenie na twarzach naszych podopiecznych z tego, jak ci chłopcy czerpią wiele radości i satysfakcji z gry, jednocześnie pokazując, że potrafią się bawić grą w piłkę – zgodnie podkreślali trenerzy Karol Lichosik i Hubert Wójcik.

20170506_0925570-1024x576

Drużyna U – 13 (trampkarz młodszy) wystąpiła w składzie: Jakub Mikoda, Mikołaj Majchrzak, Jakub Smolarczyk, Wiktor Łysakowski, Mateusz Tatar, Damian Zbierański, Paweł Zasada, Rafał Nowak, Dawid Bąk, Dominik Taras, Konrad Klapiński, Mateusz Michałek.

Trener: Karol Lichosik, kierownik drużyny: Robert Wojtczyk.

Drużyna U – 11 (orlik starszy) wystąpiła w składzie: Jan Bujak, Jakub Jamróz, Dawid Koćwin, Bartosz Machnik, Norbert Lis, Dawid Gedera, Bartosz Cieślikiewicz, Kuba Orlik, Igor Wójcik, Igor Łysakowski, Bartosz Trela.

Trener: Hubert Wójcik, kierownik drużyny: Marcin Szafrański.

Warto dodać, że to dzięki współpracy KS HETMAN Włoszczowa i JS Suresnes udało się zorganizować ten jak dotąd najdalszy i najbardziej atrakcyjny wyjazd w historii naszego klubu. Dzięki temu zawodnicy KS HETMAN  mieli niepowtarzalną okazję poszerzania swoich horyzontów, rywalizacji z rówieśnikami z innego kraju, a także poznania ich kultury i obyczajów. Dzięki uprzejmości organizatorów nasza młodzież mogła zwiedzić wspaniałe zabytki Paryża, m.in.: Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, słynną ulicę Champs Élysées, Muzeum Luwr, Katedrę Notre-Dame, stadion piłkarski Park de Prince (Park Książąt), gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Paris Saint-Germain i wiele innych atrakcji, których w Paryżu jest pod dostatkiem.

20170506_183907-1024x576

– W imieniu KS HETMAN Włoszczowa chcemy bardzo serdecznie podziękować za możliwość uczestniczenia w tym turnieju przede wszystkim francuskim organizatorom – JS Suresnes, za to, jak wspaniale nas przyjęli, oraz naszym sponsorom, bez których taki wyjazd nie byłby możliwy. Dziękujemy także za pomoc  rodzicom uczestników wyjazdu – podkreśla prezes klubu Ireneusz Stawowczyk.

IMG_0826-1024x682

– Nasze dzieci i młodzież, uczestnicząc w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach w kraju i za granicą, mają możliwość nawiązywania nowych znajomości. Z każdego wyjazdu przyjeżdżają bogatsi o nowe doświadczenia, które na pewno przydadzą się im w dalszym życiu – dodaje kierownik klubu Sławomir Rogula.

Dołącz do Nas Facebooku

 

Podziel się informacją ze znajomymi