O WŁOS OD PORAŻKI !!! HETMAN : NIDZIANKA 3:3 (1:2) .

Category: Aktualności

28  KOLEJKA  IV  LIGI  ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

HETMAN  WŁOSZCZOWA :NIDZIANKA  BIELINY

3 : 3 ( 1 : 2 )

BRAMKI : 2min..Krzysztof Kobyłecki,5min.Mariusz Maciejski7min.(k)Marcin Jarmuda ,52min.Wiktor Brożyna75min.Łukasz Oduliński, 86min.Łukasz Piotrowski

Sedziował : Krzysztof PIEKARSKI

HETMAN : DYRAS – G.MAŁEK , M.WROŃSKI , M.MAŁEK – WALASEK(46 MATUSZEWSKI) , CEGIEŁA(77 KĘPIŃSKI) , ORZEŁ , JARMUDA , MICHAŁEK – RAJEK(46 ODULIŃSKI) , PIOTROWSKI

Miało być "planowane zwycięstwo" a cieszyć się trzeba z remisu ! Tak tak ,piętnasta( !!! ) drużyna w tabeli napędziła porządnego strachu włoszczowskim piłkarzom !  Nidzianka pod wodzą trenera Pawła Wijasa gra bez respektu dla wyżej notowanych przeciwników . Trener gospodarzy ,Jacek Pawlik , w ostatniej chwili dowiedział się że nie będzie mógł wstawić do składu Rafała Wrońskiego (choroba) . Zastąpił go Kacper Rajek – który ,w pierwszej koncepcji trenera, miał trochę odpocząć po trudach ostatnich meczów . HETMAN zaczął mecz trochę ospale . NIDZIANKA wprost przeciwnie : z impetem i z wiatrem (dosłownie) .Włoszczowscy kibice jeszcze dobrze nie zasiedli na trybunach a już było……2:0 dla gości !!!  Kobyłecki i Maciejski strzelili kolejno po bramce w tak szybki i niespodziewany sposób że chyba nie wszyscy zdążyli te bramki obejrzeć ! Na szczęście HETMAN się nie załamał i w 7 minucie aktywny Michałek wywalczył rzut karny ! Na 11 metr podszedł Marcin Jarmuda i nie pomylił się . Mamy bramkę kontaktową !  W 25 minucie Maciejski jest w sytuacji "sam na sam" ale na szczęście nie wykorzystał tej wyśmienitej okazji……9 minut póżniej Michałek bramkę co prawda zdobył ale z….pozycji spalonej . Ok.35 minuty , po akcji Walaska i Grzegorza Małka , Rajek strzałem głową minimalnie przenosi piłkę nad poprzeczką bramki gości .

W przerwie Pawlik dokonuje 2 zmian : Za Rajka wchodzi Oduliński a za Walaska Matuszewski . Niestety zamiast wyrównania ,Brożyna zdobywa trzecią bramkę dla przyjezdnych ! W 52 minucie NIDZIANKA prowadzi we Włoszczowie 3:1 ! Kwadrans przed końcem meczu błąd popełnia bramkarz gości . Zamiast piąstkować próbuje łapać piłkę . Z tego błędu skorzystał Oduliński – znowu mamy bramkę kontaktową ! Za Cegięłę wchodzi młody Kępiński . Pawlik daje szansę Piotrkowi a ten odwdzięcza sie dużą aktywnością . Nadchodzi 86 minuta – mamy rzut wolny z ok. 17,18 metrów . Piłkę ustawił Piotrowski , przymierzył i uderzył w samo "OKIENKO" !!! Mamy remis w meczu a kibice dowiedzieli się skąd wziął sie pseudonim Piotrowskiego ( "OKIENKO")……..W czasie doliczonym Piotrowski spowodował chwilowy szał na trybunach , zdobywając bramkę na 4:3 ! Ale euforia trwała krótko . Sędzia odgwizdał wcześniej faul Odulińskiego na golkiperze Bielin i bramka nie została uznana !  To by dopiero było zakończenie tego szalonego meczu……NIDZIANKA  opuszczała Włoszczowę i słusznie, z ogromnym niedosytem , HETMAN  z tego rozstrzygnięcia może się tylko cieszyć – sensacja była blisko , choć remis to niespodzianka i to dużego kalibru . Wynik ,jeśli chodzi o gospodarzy , lepszy od gry . Trzeci mecz bez wygranej stał sie faktem . Spadku formy HETMANA trudno nie zauważyć . No ale tak to juz jest w piłce – nie wszystko da się wygrać . W najbliższą sobotę trudny wyjazd do Staszowa a za 2 tygodnie derbowy pojedynek z NAPRZODEM we Włoszczowie . Oby wróciła dobra dyspozycja a co się z tym wiąże lepsze wyniki .