PIERWSZA PORAŻKA…..SZKODA ŻE W DERBACH. HETMAN : NAPRZÓD 0:1(0:1).

Category: Aktualności

                             8  KOLEJKA  IV  LIGI  ŚWIĘTOKRZYSKIEJ  

                             H N 1  

                 HETMAN  :  NAPRZÓD

                             0 : 1 (0 : 1)

BRAMKA: 43 min. Piotr PAWŁOWSKI (karny)

Sędziował : Krzysztof ADACH

HETMAN : DYRAS – G.MAŁEK, M.WROŃSKI , M.MAŁEK – RAJEK , CEGIEŁA , CHUPTYŚ(83 LICHOSIK) , JARMUDA(75 P.KRZYSZTOFIK) , MICHAŁEK(60 R,WROŃSKI) – MATUSZEWSKI , RAJCZYKOWSKI

                                  H N POD BR NAP

Ostatnie spotkania z Naprzodem kojarzyły się naszym piłkarzom i kibicom bardzo pozytywnie . Wygrywaliśmy seriami ,bądż osiągaliśmy remis . Z bojowym nastawieniem  przystąpił więc HETMAN do niedzielnych derbów ! Nadal bez Piotrowskiego,Orła i Walaska ale za to Grzesiem Małkiem i Rajczykowskim . W 7 minucie postraszył kontrą Naprzód ! Na szczęście na strachu się skończyło…. Póżniej mieliśmy dwie wyśmienite sytuacje na objęcie prowadzenia w meczu . W 25 minucie, po faulu na Jarmudzie , Mateusz Małek wykonywał rzut wolny z ok. 25 metrów . Mocna wrzutka trafiła na12 metr pola karnego gości a Pałaszewski-lekko naciskany-wypuścił piłkę z rąk ! Niestety zabrakło zimnej krwi naszym napastnikom by skorzystać z okazji……10 minut póżniej miała miejsce sytuacja strzelecka nr 2 . Chyba najlepsza w tym meczu ! Michałek ,będąc w polu karnym, otrzymał idealne podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem jędrzejowian ! Zamiast go przelobować po prostu w niego trafił……A że niewykorzystane sytuacje mszczą się i to szybko przekonali się włoszczowscy kibice w końcówce I połowy ! Niegrożne uderzenie ręką Mateusza Małka w korpus Mateusza Fryca ten drugi wykorzystał przewracając się na murawę . To zdarzenie sędzia Adach uznał jako powód do przerwania gry gwizdkiem i wskazania na 11 metr ! Sytuacja wielce kontrowersyjna i jak się póżniej okazało decydująca o wyniku derbów……Do piłki podszedł Pawłowski i się nie pomylił . Naprzód prowadzi przy Wiśniowej….Ze smutnymi minami piłkarze Pawlika schodzą na przerwę.

                                              H N TRYBUNY

46 minutę zarówno HETMAN jak i Naprzód zaczynają bez zmian. O ile w pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany  to w drugiej wraz z upływem czasu coraz częściej przy piłce byli przyjezdni . W 58 minucie Maniara o mały włos nie pokonał pięknym lobem Dyrasa i mogło być już po meczu . Pawlikszukał nowych rozwiązań czyli pora na zmiany . Za Michałka wpuszcza Rafała Wrońskiego . Jest nadzieja że młody "Wronka" da przewagę gospodarzom. Kwadrans przed końcem odważny ruch w wykonaniu trenera włoszczowian . Za doświadczonego środkowego pomocnika Jarmudę ,Pawlik wpuszcza na boiski młodego napastnika Patryka Krzysztofika ! Tak więc gramy TRZEMA z przodu ! Słusznie wszak przegrywamy. W końcówce za Chuptysia wchodzi jeszcze ofensywny Tomek Lichosik ale niestety wynik już się nie zmienia. Przegrywamy po raz pierwszy od 4 czerwca tego roku ! Serię meczów nieprzegranych kończymy na cyfrze  9 . Pierwsze przegrane derby Pawlika stają się faktem.  Może gdyby Michałek wykorzystał sytuację z 35 minuty a sędzia nie "nagrodził" gości karnym za "aktorstwo" ich napastnika , wynik mógł być całkiem inny . To wszystko gdybania . Tak na chłodno to trzeba powiedziec że wyrażnie brakuje nam będącego w formie strzeleckiej Łukasza Piotrowskiego i jednego z lepszych pomocników tej ligi Łukasza Orła . Brak Walaska na skrzydle też jest odczuwalny . Musimy uzbroic się w cierpliwość i liczyć na większą skuteczność Rajczykowskiego czy Matuszewskiego . Może "młodzież" odpali i Krzysztofik z Lichosikiem dadzą jakość HETMANOWI. Już w piątek gramy kolejny trudny mecz . W Kunowie z Kamienną Brody , która też w tej kolejce poniosła pierwszą porażkę w sezonie….Tylko NEPTUN wciąż jest niepokonany a przecież następny po Brodach mecz HETMANA to pojedynek z KOŃSKIMI właśnie ! Ciężkie dni przed piłkarzami Jacka Pawlika. Głowy do góry ! Wszyscy trzymamy kciuki !

WIELKIE BRAWA DLA LICZNIE PRZYBYŁYCH KIBICÓW I TYCH Z WŁOSZCZOWY I TYCH Z JĘDRZEJOWA ! POMIMO FATALNEJ POGODY W DUŻEJ LICZBIE I W RÓŻNYM WIEKU ŚWIETNIE DOPINGOWALI SWOIM PIŁKARZOM !  BRAWO !!!

     H N WRONKA         H N W OBRONIE