PIERWSZA ,TEJ JESIENI,PORAŻKA U SIEBIE…….HETMAN : NEPTUN 1:2.

Category: Aktualności

KS HETMAN WŁOSZCZOWA  :  MKS NEPTUN KOŃSKIE

1 : 2 ( 1 : 2 )

BRAMKI : 15 min. 1:0 Rafał Wroński , 18min.1:1 Hubert  Mularczyk , 26 min.1:2 Jan Sroka

Sędziował: Maciej Mądzik

HETMAN DYRAS – M.MAŁEK , M.WROŃSKI , CHUPTYŚ – ODULIŃSKI(85 RAK) , ORZEŁ(80 RAJEK) , CEGIEŁA , R.WROŃSKI , WALASEK(80 G.MAŁEK) – MATUSZEWSKI(61 MICHAŁEK) , RAJCZYKOWSKI

Mecz 14 kolejki rozpoczął sie w bardzo miłej atmosferze . Prezes Hetmana Ireneusz Stawowczyk ,w dowód uznania za wieloletnią opiekę medyczną nad naszymi piłkarzami , wręczył panu dr.Henrykowi Gomule , pamiątkową koszulkę Hetmana . Piękna słoneczna pogoda tylko dodawała atmosfery widowisku piłkarskiemu , które za chwilę miało sie rozpocząć . Pierwsze minuty może nie zachwycały ale pokazywały lekką przewagę gospodarzy . Ta przewaga , po kwadransie , przyniosła prowadzenie . Lewą stroną pobiegł z piłką Matuszewski , podał do Rafała Wrońskiego . Ten przymierzył z kilkunastu metrów i umieścił piłkę w siatce gości! Akcja dwóch "młodzieżowców" – tylko przyklasnąć ! Niestety 3 minuty póżniej ,sędzia najpierw puszcza grę po faulu(na korzyść Neptuna) , by po chwili użyć gwizdka i wrócić piłkę na 45 metr od bramki Dyrasa.

het-nep12

Trochę kontrowersyjna decyzja, z uwagi na czas jaki minął od poprzedniego faulu…..Rzut wolny wykonany przez niespełna 22-letniego Mularczyka , kibice zapamiętają na długo……Piłka uderzona z….45 metra idealnie wpada w okienko bramki bezradnego Dyrasa !!! Taki gol może podciąć skrzydła niejednemu przeciwnikowi .  8 minut póżniej nieudana pułapka ofsajdowa Hetmana , Jan Sroka wychodzi na "sam na sam" z naszym bramkarzem i nie myli się ! Tak nie dawno prowadził Hetman a teraz to Neptun wygrywa 2:1 !  Dwa razy do przerwy mogliśmy odwrócić losy spotkania . W 36 minucie , Matuszewski dobijał z bliska strzał kolegi . Piłka tylko…….otarła poprzeczkę ! Za 4 minuty Oduliński z 11 metrów uderzył zbyt słabo i wprost w ręce golkipera Neptuna .   Na przerwę schodzimy smutni ale z chęcią zmiany wyniku.

het-nep11

Druga połowa to istny (nieskuteczny) napór Hetmana . W 55 minucie strzela Oduliński , dobija Matuszewski i ……nic !  Pawlik przeprowadza 4 zmiany . Do gry wchodzą kolejno : Michałek , Rajek , G.Małek i Rak . Oblężenie bramki Neptuna trwa w najlepsze . W końcu aktywnie gra Rajczykowski . Strzela z dystansu , z przewrotki , piętą z bliska ! – nic nie chce wpaśc do sieci ! Piłka dziwnym trafem omija bramkę gości…..Była też sytuacja w której ( jak stwierdziło wielu obserwatorów) sędzia powinien odgwizdać ewidentną ręke w polu karnym Neptuna i podyktowac "jedenastkę" dla gospodarzy……..Do czasu podstawowego Maciej Mądzik doliczył 4 minuty , niestety wynik już się nie zmienił . Padła twierdza Włoszczowa ! Trzeba przełknąc gorycz porażki – takie uroki futbolu . Raz jesteś zwycięzcą ,drugi raz pokonanym . Neptun wygrywa po 4 meczach bez zwycięstwach , Hetman przegrywa po 4 meczach bez porazki – ot taki paradoks . Żałować tylko należy zbyt dużej nerwowości w naszych szeregach . Z tego właśnie powodu nasi piłkarze ujrzeli niepotrzebnie żółte kartki . Jedna z nich eliminuje Chuptysia z występu w meczu w Busku. Szkoda wielka bo Łukasz to zawsze mocny punkt naszej defensywy i nie tylko . Już po końcowym gwizdku drugą żółtą kartkę czyli czerwoną ,za niesportowe zachowanie , otrzymał nasz bramkarz Damian Dyras . Te kartki nie powodują na szczęście absencji w nastepnej kolejce .

het-nep14

Teraz trzeba szybko się otrząsnąć po przegranej  , bowiem na rozpamiętywanie czasu nie ma . Przed Hetmanem 2 wyjazdy : Busko i Czarni najbliższymi przeciwnikami włoszczowian ! W niedzielę gramy w rodzinnym mieście naszego trenera Jacka Pawlika !