PRZEWAGA HETMANA DO……. PRZERWY – II POŁOWA DLA UNII. UNIA : HETMAN 1:1(0:1)

BRAMKI : 33min. 0:1 Mateusz MAŁEK , 58min. 1:1 Bartłomiej SZOTA

Sędziował : Maciej MĄDZIK

HETMAN : DYRAS – CEGIEŁA, M.WROŃSKI, M.MAŁEK – RAJEK, R.WROŃSKI(82 CHOLERZYŃSKI), CHUPTYŚ, JARMUDA, MATUSZEWSKI,  – P.KRZYSZTOFIK(72 LICHOSIK), MICHAŁEK

u h chupek

Z "ósemką" na białej koszulce Łukasz Chuptyś -wychowanek UNII ….aktualnie "hetmańczyk"  !

Nie ma co ukrywać że mimo poważnych osłabień jechaliśmy do Sędziszowa w roli faworyta . Bez Piotrowskiego,Orła,Grzesia Małka,Rajczykowskiego i Walaska musiał sobie radzić Pawlik w ustalaniu składu na Unię ! No ale nazwa HETMAN zobowiązuje a ponoć nasz trener lubi takie wyzwania . W defensywie tak jak z Buskiem  Dyras-Cegieła-M.Wroński-M.Małek natomiast w ataku "nowe twarze" Patryk Krzysztofik i Marcin Michałek . Już na początku meczu właśnie Michałek mógł (powinien) strzelić bramkę i ustawic mecz. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii strzelił prosto w…..bramkarza niestety ! Za niedługo Tomek Matuszewski nie wykorzystał dogodnej sytuacji . Tak więc miast prowadzić 2:0 nadal dążymy do strzelenia bramki . Wreszcie nadchodzi 33 minuta i pada bramka dla HETMANA ! Bramka trochę kuriozalna…..Mateusz Małek wykonuje rzut wolny z ok. 45 metrów tuz przy linii autowej . Wrzuca piłkę w pole karne gospodarzy a ta nie niepokojona przez nikogo zaskakuje Pawlikowskiego w bramce i mamy niespodziewane w tej sytuacji prowadzenie . Pierwsza połowa w wykonaniu HETMANA pomimo nieobecności w pierwszej jedenastce aż 5 podstawowych zawodników wygląda naprawdę dobrze . Gramy szybko składnie no może skuteczności trochę brakuje.

Na II połowę Pawlik wupuszcza ta samą jedenastkę. Unia wychodzi z szatni z dużo większym zacięciem i zaangazowaniem niż w pierwszych 45 minutach tego spotkania . Trener Kośmider postanawia za wszelką cenę odrobić straty . 4 minuty po przerwie jest pierwszy sygnał ostrzegawczy ! Piłka ,po strzale napastnika miejscowych ląduje na słupku bramki Dyrasa !  Daliśmy się zepchnąć do defensywy . Na efekty nie trzeba był długo czekać . Radosław Szota strzela dla Unii bramkę i niestety Unia przejmuje inicjatywę…..Na przeszkodzie napastnikom Sędziszowa staje kapitalnie dysponowany Dyras . Fantastyczne interwencje Damiana chronią nasz zespół przed porażką ! Po bardzo dobrych 45 minutach oddajemy pole gry miejscowym i kończymy mecz w Sędziszowie 5 (!) remisem w tym sezonie – jeżeli chodzi o remisy to jesteśmy "liderem" w IV ligowej tabeli…..Cóż ,jak się nie da wygrać to trzeba cieszyć się z jednego punktu przynajmniej . To już DZIEWIĄTY z kolei mecz HETMANA bez porażki ! Ważne że mamy zaplecze młodych zdolnych zawodników a trener odważnie po nich sięga dając im szanse na pokazanie swoich umiejętności Bracia Kacper i Patryk Krzysztofikowie , Tomek Lichosik , Artur Cholerzyński czy Mateusz Wargacki to na pewno nasza najbliższa przyszłość.

W najbliższą niedzielę DERBY !!! Do Włoszczowy przyjeżdża NAPRZÓD !!! Do  meczowej osiemnastki wracają DWAJ KAPITANOWIE !  Grzegorz Małek i Krzysztof Rajczykowski ! Trener powinien też skorzystać z Sebastiana Walaska który leczył drobny uraz  . Na Łukaszów ,Piotrowskiego i Orła poczekamy jeszce długo……Kontuzje są niestety poważniejsze .

Podziękowania dla licznej grupy kibiców, która głośno wspierała HETMANA przez cały mecz !!! Jeszcze raz DZIĘKI ZA DOPING !!!