RADOSNE ZAKOŃCZENIE JESIENI ! HETMAN : LUBRZANKA 2:0 (0:0).

HETMAN  WŁOSZCZOWA : LUBRZANKA   KAJETANÓW

BRAMKI : 48 min. Krzysztof RAJCZYKOWSKI , 88 min. Marcin MICHAŁEK

Sędziował : Damian GAWĘCKI

HETMAN : DYRAS – G.MAŁEK , M.WROŃSKI , CHUPTYŚ – M.MAŁEK , ORZEŁ , R.WROŃSKI (70 MICHAŁEK) , CEGIEŁA , WALASEK – T.MATUSZEWSKI (88 ŁATA) , RAJCZYKOWSKI .

REZERWA : ZIĘBAKOWSKI , RAK , MICHAŁEK , BUGAJ , RAJEK , DOROŻYŃSKI , ŁATA

Mówią że  jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz . Jesień zakończona bardzo miłym akcentem – to ważne by mieć dobre humory przed rundą rewanżową . Sam mecz , może też z racji niesprzyjającej aury , wielkim widowiskiem nie był . Jak na złość wraz z pierwszym gwizdkiem zaczął padać mokry śnieg , który trochę przeszkadzał piłkarzom obu ekip w finezyjnej grze . Pierwsza połowa była typowo badawczo – zachowawcza . Gra toczyła się głównie w środku pola . Widać było brak na boisku ,najlepszych strzelców obu drużyn . Wśród gospodarzy nie mógł wystąpić , z powodu pauzy za czerwoną kartkę , Łukasz Oduliński (7trafień) . Natomiast  Lubrzanka rozpoczęła spotkanie bez swojego "asa" Michała Brachy (11 trafień) . Pierwsza połowa nie porwała stylem nielicznych i zmarzniętych włoszczowskich kibiców .

het-lub2

Druga połowa zaczęła się od mocnego akcentu . Krzysztof Rajczykowski postanowił zademonstrować publice to co lubi i umie najlepiej . "Nożyce"  wykonane tyłem na ……..siedemnastym metrze wprawiły w osłupienie wszystkich a najbardziej bramkarza Lubrzanki ! Kibice nagrodzili strzelca oklaskami i jakby cieplej zrobiło się na trybunach ! Trener przyjezdnych , Dariusz Świetlik , w reakcji po utracie bramki zdjął obrońcę i wprowadził bardziej ofensywnego zawodnika . Za kilka minut pojawił się na stadionie, długo oczekiwany Michał Bracha . Wraz z nim pojawiła się ……..nadzieja wśród gości na poprawę wyniku . Na wydarzenia boiskowe zareagował też trener Pawlik . Za Rafała Wrońskiego wchodzi Marcin Michałek . Ta zmiana , jak się póżniej okazało , była strzałem w "dziesiątkę" ! Dzięki bardziej ofensywnej grze Kajetanowa , Hetman mógł grożnie kontratakować . Do ofensywnej dwójki :Matuszewski – Rajczykowski często dołączał wprowadzony wcześniej wspomniany , Michałek . To jego bramka zdobyta w końcóce meczu ustaliła wynik spotkania . Bez straty bramki kończymy drugi kolejny zwycięski mecz ! Obyło się też upomnień kartkowych wśród naszych zawdników . Zaczął Pawlik ,14 miesięcy temu , pracę w Hetmanie od zwycięstwa 2: 0 nad Lubrzanką we Włoszczowie i takim samym osiągnięciem zakończył piłkarską jesień sezonu 2016/17 . Miłe to osiągnięcie, tym bardziej że jest to trzecie kolejne zwycięstwo Włoszczowy nad Kajetanowem pod wodzą Pawlika właśnie !  Podsumujmy krótko : 8 miejsce – 26 pkt. – 7zw.-5rem.-5por. bramki 29:26 . Bezpieczna lokata w górnej części tabeli i w miarę "spokojna zima" . Przed Hetmanem jeszcze okres roztrenowania , póżniej świąteczna  przerwa a póżniej przygotowanie do wiosny i sparingi (już zaplanowane) . Na ligowym pojedynku widzimy się na początku marca przyszłego roku . Przy Wiśniowej zagramy z beniaminkiem Moravią Morawica . Do zobaczenia na WIOSNĘ !