REMIS ZE SPADKOWICZEM . HETMAN : ŁYSICA 1:1(1:0).

KS HETMAN WŁOSZCZOWA : ŁYSICA  BODZENTYN   1:1 ( 0:0)

BRAMKI : 42 min. 1:0 (karny) Łukasz Oduliński , 67 min. 1:1 Mirosław Kalista

Sędziował : Mateusz  Łosiak

HETMAN : DYRAS – G.MAŁEK , M.WROŃSKI , CHUPTYŚ – ODULIŃSKI (89 WALASEK) , M.MAŁEK , R.WROŃSKI , ORZEŁ , MICHAŁEK (72 MATUSZEWSKI) – RAJCZYKOWSKI , PIOTROWSKI

Przed meczem, remis z mocnym spadkowiczem , nie jeden kibic wziął by w ciemno. Po spotkaniu jest poczucie że można było się pokusić o 3 punkty……Gra obu zespołów w pierwszej połowie toczyła się w dość ospałym tempie . Jedynie w 20 minucie zrobiło się gorąco i to pod bramką gości . Po trójkowej akcji :Oduliński-Rajczykowski-Piotrowski i  strzale tego ostatniego bramkarz gości ratował swoją ekipę przed utratą bramki , wybijając piłkę na rzut rożny. W czasie gdy kibice szykowali się na przerwę, w 42 minucie nieoczekiwanie usłyszeli gwizdek oznaczający rzut karny dla gospodarzy ! Wbiegający w "szesnastkę" gości Oduliński, został sfaulowany przez jednego z obrońców i sam poszkodowany ustawił piłkę na tzw. "wapnie" . Bramkarz poszedł w lewy róg , piłka po strzale Łukasza w prawy i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem .

Trener Łysicy ,Janusz Cieślak , w 60 minucie wpuścił na boisko Dariusza Andułę . Po 7 minutach ten piłkarz zmienił losy spotkania . Co prawda jego strzał wybronił Dyras ale przy dobitce Kalisty Damian był bez szans . Zrobiło się remisowo i trzeba było grac od nowa . Tenże Kalista mógł zdobyć drugą bramkę ale w klarownej sytuacji fatalnie trafił w piłkę i ta poszybowała daleko od bramki . Natomiast w czasie doliczonym mogło być 2:1 dla Hetmana ! Rajczykowski znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej ale niestety zamiast strzału wykonał….podanie do Matuszewskiego . Piłka do adresata jednak nie trafiła i skończyło się na zamiarach . Tylko remis czy aż remis . Niech każdy oceni według tego co widział . Kardas , Szymoniak , Płusa , Pawłowski , Kalista czy Anduła to znane postaci na piłkarskiej scenie naszego województwa . Hetman pokazał się z dobrej strony , zwłaszcza w II połowie . Wielkie brawa dla naszego kapitana Grzegorza Małka ,który z niedoleczona kontuzją zagrał bardzo dobre spotkanie . Po 10 kolejkach Hetman jest liderem …..w tabeli remisów ! To już piąte ,tej jesieni ,spotkanie piłkarzy Pawlika z wynikiem remisowym . Może za tydzień będzie pierwsza wygrana na wyjeżdzie ? Jest na to szansa , w Bielinach . Ale w międzyczasie mamy jeszcze pucharową potyczkę w Bukowej .