STARCIE GODNYCH SIEBIE RYWALI ! HETMAN : CZARNI 2:2(2:1).

Category: Aktualności

                                                III  KOLEJKA  IV  LIGI  ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

                                             HETMAN   :   CZARNI   2 : 2 (2:1)

                         SŁAWEK CAŁE BOISKO

BRAMKI : 9min.1:0 Łukasz Piotrowski , 29min.1:1 Paweł Bażant , 45min.2:1 (k) Marcin Jarmuda,74min.2:2 Damian Skiba

Sędziował : Paweł Wysocki

                                              SŁAWEK NAD ŁAWKĄ REZ

HETMAN : DYRAS – G.MAŁEK , M.WROŃSKI , M.MAŁEK – P.KRZYSZTOFIK(55 RAJEK),CEGIEŁA,ORZEŁ,JARMUDA,WALASEK(72 MATUSZEWSKI) – PIOTROWSKI,RAJCZYKOWSKI(88 RAK)

                                                      SŁAWEK BOISKO OD WOLI

Widowisko na dobrym IV-ligowym poziomie obejrzeli ci ktrórzy pomimo deszczowej aury pojawili sie na stadionie przy Wiśniowej . CZARNI to jeden z głównych faworytów do awansu w tym sezonie . Ale to właśnie z takimi zespołami HETMAN gra bardzo dobre spotkania. Tak też było ostatniej niedzieli . Zaczęliśmy ten mecz z "wysokiego C" . Już w 9 minucie Piotrowski wprawił w osłupienie denesywę a zwłaszcza golkipera przyjezdnych . Dostał piłkę gdzieś na początku połowy przeciwnika , pobiegł z nią kilka metrów i gdy spostrzegł wybiegającego z bramki Janowskiego postanowił uderzyć z ok 25 metrów !  Jaki pseudonim taki też strzał….OKIENKO, takie lobowane -także Janowskiemu pozostała tylko obserwacja lotu piłki – bramka "palce lizać". To trzecie kolejne trafienie Łukasza , w trzecim kolejnym meczu !!!   Kilka minut pózniej z prawej strony "urwał się" Walasek . Wbiegał w pole karne ,przymierzył ale minimalnie chybił……Po chwili Dyrasa "postraszył" Damian Skiba !  W 29 minucie miała miejsce sytuacja którą trzeba opisać…..Najpierw Grzegorz Małek fauluje w polu karnym napastnika gości . Wysocki pokazuje na 11 metr ! Karnego wykonuje Skiba ale Dyras broni ! Dobitka także zablokowana , dopiero trzecia(!!!) próba w wykonania Bażanta kończy sie sukcesem ! Gospodarze protestują reklamując pozycje spaloną strzelca ale główny po konsultacji z bocznym postanawia bramkę uznać . Mamy 1:1 we Włoszczowie……Gdy już kibice szykowali się na przerwę usłyszeli gwizdek który oznaczał że HETMAN ma "karnego" !!! Marcin Jarmuda sfaulowany na samym początku pola karnego ! Sam poszkodowany ustawił piłkę na "wapnie" i …..strzelił bezbłędnie ! Do szatni schodzimy , prowadząc z Czarnymi 2:1 !

                                                   SŁAWEK PO MECZU SCHODZĄ

Od 46 minuty w szeregach gości dwóch nowych. Za Kamińskiego i Stypę Mazurkiewicz wprowadza Gilara i Rygułę . HETMAN bez zmian . Dopiero w 55 minucie Krzysztofika zastępuje Rajek . Dobra zmiana ,Rajek nie raz w tym meczu "zakręcił" defensywą rywala .Temperatura spotkania rośnie . Sędzia od początku meczu rozdaje żółte kartoniki( 9 szt.) raz jednym raz drugim – czy słusznie ? Pytanie pozostaje otwarte…..W 77 minucie niepowodzenie przy karnym w pierwszej połowie ,rekompensuje sobie Skiba .Na dużej prędkości przebiega przez linię obrony HETMANA i w pięknym stylu pokonuje dobrze dziś dysponowanego Dyrasa !!! Znowu mamy remis ! Walaska zmienia Matuszewski a w końcówce meczu za Rajczykowskiego zastępuje Rak. Mamy sytuacje strzeleckie – Piotrowski, Rajczykowski próbują pokonać Janowskiego ale wynik już się nie zmienia. Mecz naprawdę dobry , obfitujący w wiele ciekawych sytuacji kończy się podziałem punktów…..Remis żadnej ze stron nie krzywdzi , choć obie ekipy mają na pewno lekki niedosyt. Faworyt "tylko" zremisował a teoretycznie słabszy gospodarz zdobył punkt w trudnym pojedynku . Po 3 kolejkach HETMAN i CZARNI nadal niepokonani! CZARNI mają mały kompleks HETMANA ……W 3 kolejnych spotkaniach nie mogą zdobyć kompletu punktów z HETMANEM ! ( 2 remisy + porażka). Dobrze się ten niedzielny mecz oglądało – 90 minut dobrej piłki . 

W następnej kolejce łatwiej nie będzie….27 sierpnia jedziemy do Bodzentyna . Kolejne wyzwanie przed piłkarzami Pawlika……