SZCZĘŚLIWA „13-TKA” , HETMAN : NEPTUN 2:1 (2:1)

Category: Aktualności

19  kolejka  IV  LIGI  Świętokrzyskiej

KS  HETMAN  WŁOSZCZOWA  :  MKS  NEPTUN  KOŃSKIE

2 : 1 ( 2:1)

BRAMKI STRZELALI : 28 MIN. 1:0 PAWEŁ RAK , 32 MIN. 1:1 KRZYSZTOF PACH , 34 MIN. 2:1 KRZYSZTOF RAJCZYKOWSKI

SKŁAD  HETMANA :  DAMIAN DYRAS – GRZEGORZ MAŁEK – MATEUSZ MAŁEK – PAWEŁ CEGIEŁA- ŁUKASZ CHUPTYŚ, SZYMON LIPNIAK – PAWEŁ RAK – ŁUKASZ – ORZEŁ – ŁUKASZ ODULIŃSKI, KRZYSZTOF RAJCZYKOWSKI – SEBASTIAN WALASEK

ŁAWKA : MATEUSZ KRAKOWIAK – TOMASZ KOZŁOWSKI – MATEUSZ MATUSZEWSKI – RAFAŁ SZAFRAŃSKI – TOMASZ MATUSZEWSKI – BARTŁOMIEJ RAK – ARKADIUSZ GRZESIK

SĘDZIOWAŁ  ANDRZEJ  ŚLIWA

HETMAN  się  nie  zatrzymuje . Ponad  200  dni  bez  smaku  porażki !!!  Zaczęliśmy  to  spotkanie  z  pewnymi  obawami……Za  nadmiar  żółtych  kartek  nie  mógł  zagrać  filar  naszej  defensywy , Marcin Wroński .  Pawlik  ustawił  w  linii  obrony  braci  Małków  i  ……się  na  nich  nie  zawiódł . Lipniak  na  skrzydle , Walasek  w  ofensywie – takie  roszady  wymusiła  nieobecność  Wrońskiego  w  tym  spotkaniu . Wynik meczu  otworzył……..były  piłkarz  Neptuna  a  wychowanek  HETMANA , Paweł  Rak !  28  minuta  i  mamy  1:0  przy  Wiśniowej !  Kilka  minut  wcześniej , tenże  Rak  mógł  pokonać  bramkarza  gości – po  akcji  Rajczykowskiego  z  Lipniakiem . Nie  upłynęły  4  minuty  i  Neptun  po  strzale  Krzysztofa  Pacha , wyrównuje . Humory  włoszczowskich  kibiców  zostają  poprawione  niemal  natychmiast !  34  minuta , lewa  strona  boiska , Krzysztof  Rajczykowski  (podobnie jak Rak) , zdobywa swoją  trzecią  bramkę  w  sezonie  i  HETMAN  ponownie  prowadzi  z  Neptunem .

W  pierwszych  20-tu  kilku  minutach  drugiej  odsłony  spotkania , Walasek  dwukrotnie  mógł  podwyższyć  wynik  meczu……..W  obydwu  przypadkach  po  akcjach  Chuptysia  z  Rajczykowskim .  2:1  to  niewielka  przewaga  w  pojedynku  z  sąsiadem  z  tabeli . Jednak  konsekwencją  w  defensywie  i  mądrościa  w  grze , można  taki  wynik  "dowieżć"  do  końca . Mimo  przewagi  Neptuna  w  ostatnim  kwadransie , HETMAN  zakończył  sukcesem  13-ty  mecz  w  IV  lidze , pod  wodzą  Jacka  Pawlika !   Dobra  passa  trwa  i  niech  tak  pozostanie  do……….końca  sezonu !!!  Za  tydzień  gramy  w  Łagowie , bez  Rajczykowskiego – nadmiar żółtych  kartoników . Trener  Pawlik  znowu  musi  zmieniać  ustawienie  i  pewnie  znów  znajdzie  nowe  rozwiązanie…………

TRZYNAŚCIE  MECZÓW  BEZ  PORAŻKI – 9  ZWYCIĘSTW+4 REMISY – NAJLEPSZA  DEFENSYWA  W  IV  LIDZE  !!!!

TYLKO  18  BRAMEK  STRACONYCH (  W  19-TU  KOLEJKACH) – 4  MIEJSCE  W  TABELI – 31  PKT-ÓW  ZDOBYTYCH !!!