V edycja Turnieju Piłki Nożnej w Kurzelowie

Category: Aktualności

W dniu 24.07.2016 r. na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie rozegrano V edycję Turnieju Piłki Nożnej, organizowanego przez Klub Sportowy Hetman Włoszczowa i Sołectwo Kurzelów przy wsparciu finansowym Gminy Włoszczowa. Był to turniej dla drużyn niezrzeszonych, z miejscowości z terenu gminy Włoszczowa, przeznaczony głównie dla chłopców urodzonych w latach 1998-2001. Udział w turnieju wzięły drużyny: Kurzelów I, Kurzelów II, Jeżowice, Danków Duży, Nieznanowice i Międzylesie. Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Gminy Włoszczowa.

Mimo wysokiej temperatury rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki. Zawodnicy w każdej drużynie byli bardzo zaangażowani i nie odpuszczali gry do ostatniego gwizdka. Podczas turnieju zostały przeprowadzone konkursy piłkarskie dla dzieci, które były obecne na turnieju. Rywalizowały one w kilku konkursach, m.in. rzutów karnych, trafienia piłką w poprzeczkę i innych. Zacięta walka rozegrała się też o tytuł króla strzelców turnieju, ponieważ trzech zawodników miało na koncie tyle samo goli. Rozwiązanie przyniosły rzuty karne. Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla zawodników turnieju oraz uczestników konkursów. A wręczali je przybyli goście: Sławomir Owczarek – wiceburmistrz gminy Włoszczowa, Jolanta Tyjas – członek zarządu KS Hetman Włoszczowa, Jerzy Wiśniewski – radny gminy Włoszczowa, Adam Stępniewicz – sołtys Kurzelowa, oraz Ireneusz Stawowczyk – prezes KS Hetman Włoszczowa. Podczas zakończenia prezes klubu podziękował za wsparcie i pomoc dla KS Hetman i wręczył pamiątkowe koszulki panom: Jerzemu Matuszewskiemu, Michałowi Dymkowi o raz Jerzemu Wiśniewskiemu.

Organizatorami głównymi byli: reprezentujący klub Sławomir Rogula, reprezentujący Sołectwo Norbert Celebański.

Sędziowe turnieju: Karol Lichosik, Mateusz Małek, Jarosław Matuszczyk, Paweł Rak

Organizatorzy pragną podziękować szczególnie Henrykowi Kozie, Włodzimierzowi Matuszewskiemu, Michałowi Dymkowi, Dominikowi Matuszewskiemu, Michałowi Roguli, którzy pomogli przygotować całą imprezę.

Cała impreza miała na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w środowisku lokalnym, popularyzowanie wzorców kulturalnego zachowania się młodzieży na imprezach sportowych, propagowanie zdrowego wypoczynku na świeżym powietrzu, oraz profilaktyki przeciw nałogom.

Kolejna edycja turnieju jeszcze raz potwierdziła, jak ważna i potrzebna jest organizacja tego typu imprez dla dzieci i młodzieży, niekoniecznie zrzeszonych w klubach. Ogromne zainteresowanie przed turniejem, liczny udział dzieci wspieranych i dopingowanych przez rodziców, i pytania o kolejne rozgrywki jeszcze w trakcie kurzelowskiego turnieju świadczą o możliwości ogromnego pozytywnego oddziaływania na wychowanie do aktywnego stylu życia. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie całego środowiska w zapewnienie dzieciom organizacji czasu wolnego poprzez sport.

ZWYCIĘZCY KONKURSÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: Karolina Dymek, Dawid Zasada, Szymon Dymek,

Marcin Lipniak, Bartłomiej Dymek, Tomasz Gieroń, Wiktor Solecki

WYNIKI TURNIEJU

GRUPA A

MIĘDZYLESIE – KURZELÓW II 3-2

MIĘDZYLESIE – NIEZNANOWICE 1-1

NIEZNANOWICE – KURZELÓW II 1-2

GRUPA B

DANKÓW DUŻY – KURZELÓW I 0-2

DANKÓW DUŻY – JEŻOWICE 0-1

KURZELÓW I – JEŻOWICE 0-0

PÓŁFINAŁY

MIĘDZYLESIE – JEŻOWICE 0-1

KURZELÓW I – KURZELÓW II 0-1

MECZ O III MIEJSCE

MIĘDZYLESIE – KURZELÓW I 1-1 KARNE( 1-2)

FINAŁ

JEŻOWICE – KURZELÓW II 1-0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

1. JEŻOWICE

2. KURZELÓW II

3. KURZELÓW I

4. MIĘDZYLESIE

5. NIEZNANOWICE

6. DANKÓW DUŻY

WYRÓŻNIENIA INWDYWIDUALNE

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU – MICHAŁ ROGULA (KURZELÓW II)

KRÓL STRZELCÓW TURNIEJU – PATRYK KOSZYKA (KURZELÓW I)

NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU – WOJCIECH ŁAWICKI (JEŻOWICE)

Zadanie „Włoszczowskie MINI EURO 2016” – cykl turniejów sportowych w ramach sportowego lata z HETMANEM jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Włoszczowa.

FOTORELACJA z Turrnieju w Kurzelowie (tutaj)

Dołącz do Nas Facebooku

Podziel się informacją ze znajomymi