VI TURNIEJ PIŁKARSKI W KURZELOWIE ZA NAMI !

Category: Aktualności

W dniu 30.07.2017 r. na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie rozegrano VI edycję Turnieju Piłki Nożnej, organizowanego przez Klub Sportowy Hetman Włoszczowa i Sołectwo Kurzelów. Był to turniej dla drużyn niezrzeszonych, z miejscowości z terenu gminy Włoszczowa, przeznaczony głównie dla chłopców i mężczyzn którzy ukończyli 16 lat. Udział w turnieju wzięły drużyny: Kurzelów , Jeżowice, Danków Duży, Nieznanowice, Międzylesie, Bebelno oraz drużyna składająca się z z mieszkańców różnych wsi z Gminy Włoszczowa pod nazwą ZWGW . Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Gminy Włoszczowa.

dav

Mimo wysokiej temperatury rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki. Zawodnicy w każdej drużynie byli bardzo zaangażowani i nie odpuszczali gry do ostatniego gwizdka. Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla najlepszych zawodników i drużyn. A wręczali je przybyli goście: Sławomir Owczarek – wiceburmistrz gminy Włoszczowa, Jolanta Tyjas – członek zarządu KS Hetman Włoszczowa, Adam Stępniewicz – sołtys Kurzelowa, oraz Ireneusz Stawowczyk – prezes KS Hetman Włoszczowa.

dav

Organizatorami głównymi byli: reprezentujący klub Sławomir Rogula, reprezentujący Sołectwo Norbert Celebański. Sędziowe i zaplecze techniczne turnieju: Karol Lichosik, Jan Luzar, Hubert Wójcik, Robert Wojtczyk. Organizatorzy pragną podziękować szczególnie Annie Piątek, Henrykowi Kozie, Michałowi Dymkowi, Dominikowi Matuszewskiemu, Michałowi Roguli i Rosanie Siwiec którzy pomogli przygotować i przeprowadzić całą imprezę.

dav

Cała impreza miała na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w środowisku lokalnym, popularyzowanie wzorców kulturalnego zachowania się młodzieży i dorosłych na imprezach sportowych, propagowanie zdrowego wypoczynku na świeżym powietrzu, oraz profilaktyki przeciw nałogom. Kolejna edycja turnieju jeszcze raz potwierdziła, jak ważna i potrzebna jest organizacja tego typu imprez dla młodzieży i dorosłych, niekoniecznie zrzeszonych w klubach. Ogromne zainteresowanie przed turniejem, liczny udział zawodników wspieranych i dopingowanych przez kibiców, i pytania o kolejne rozgrywki jeszcze w trakcie kurzelowskiego turnieju świadczą o możliwości ogromnego pozytywnego oddziaływania na wychowanie do aktywnego stylu życia. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie całego środowiska w zapewnienie młodzieży i dorosłym organizacji czasu wolnego poprzez sport.

WYNIKI TURNIEJU

GRUPA A
NIEZNANOWICE – MIĘDZYLESIE 2-2
BEBELNO – ZWGW 0-2
MIĘDZYLESIE – BEBELNO 1-1
NIEZNANOWICE – ZWGW 1-1
BEBELNO – NIEZNANOWICE 2-1
MIĘDZYLESIE – ZWGW 1-3
GRUPA B
DANKÓW DUŻY – JEŻOWICE 0-1
DANKÓW DUŻY – KURZELÓW 2-0
KURZELÓW I – JEŻOWICE 1-1
PÓŁFINAŁY
ZWGW – DANKÓW DUŻY 2-1
BEBELNO – JEŻOWICE 2-0
MECZ O III MIEJSCE
DANKÓW DUŻY – JEŻOWICE 1-0
FINAŁ
ZWGW – BEBELNO 4-0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

1. ZWGW
2. BEBELNO
3. DANKÓW DUŻY
4. JEŻOWICE
5. NIEZNANOWICE
6. MIĘDZYLESIE
7. KURZELÓW

dav

tur5-1024x768

WYRÓŻNIENIA INWDYWIDUALNE
NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU – MAKSYMILIAN SULIGA (BEBELNO)
KRÓL STRZELCÓW TURNIEJU – PAWEŁ RAK (NIEZNANOWICE)
NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU – MARCIN KUSA(DANKÓW DUŻY)

Dołącz do Nas Facebooku

Podziel się informacją ze znajomymi