ZAGRAMY Z NEPTUNEM O AWANS W TABELI !

Category: Aktualności

       28.05.2017 – NIEDZIELA – 17.0031 Kolejka IV ligi świętokrzyskiej Końskie ul.Sportowa

MKS NEPTUN KOŃSKIEKS HETMAN WŁOSZCZOWA

Przed HETMANEM duże wyzwanie i……..szansa na awans na 6 miejsce w tabeli !  Warunki są dwa : w sobotę Wisła musi pokonać Łysicę a HETMAN w niedzielę NEPTUNA w Końskich ! Teoretycznie wszystko wygląda klarownie , ale wszystko rozstrzygnie się na "zielonej" Gramy w niedzielę z solidną ekipą prowadzoną przez doświadczonego Waldemara Szpiegę . NEPTUN to trudny i wymagający przeciwnik . Potrafi stawić czoła drużynom z czołówki tabeli a u siebie przegrywa niezwykle rzadko . Herda w bramce , Prus-Niewiadomski w obronie czy Armata,Gardynik i Supierz w ofensywie to najmocniejsze punkty w ekipie konecczan . Dodać trzeba że ci dwaj ostatni wymienieni są najlepszymi strzelcami NEPTUNA – Gardynik i Supierz strzelili w tym sezonie po 11 bramek . Nielicząc ostatniej  , minimalnej porażki Końskich w Busku (1:2) , podopieczni Szpiegi osiągają na wiosne dobre wyniki. Łatwo nie będzie…

HETMAN ,po dobrym początku wiosny , trochę obniżył loty . W ostatnich 5 meczach 2 porażki ( z Koroną II i Łysicą) i 3 remisy .(Nidzianka,Pogoń,Naprzód) . Pora by tą niemoc przełamać Czy w Końskich jest to możliwe ? Kibice HETMANA wiedzą nie od dziś że ich piłkarze bardzo dobrze prezentują się na tle wyżej notowanych przeciwników . NEPTUN ma tylko 2 punkty więcej od HETMANA , tak więc pokonanie go jest jak najbardziej w zasięgu naszej ekipy . Czym dysponuje trener Pawlik na niedzielę ? Otóż będzie musiał poradzić sobie bez dwóch piłkarzy , którzy wystąpili we wszystkich (!) 30 kolejkach tego sezonu . Damian Dyras -podstawowy bramkarz i Łukasz Orzeł – środkowy pomocnik , z powodu nadmiaru żółtych kartek , nie znajdą się w meczowej "osiemnastce" na najbliższa niedzielę .  Między słupkami zobaczymy ,po raz pierwszy w meczu ligowym od pierwszej minuty, Mikołaja Ziębakowskiego.Z powodu absencji "Orzełka" ,II linia też będzie zmodyfikowana , ale tutaj Pawlik ma bogactwo wyboru.  Michałek,Cegieła,Jarmuda,Chuptyś , R.Wroński , Matuszewski,Walasek , Rajek czy Rak – zapewne z tych nazwisk trener wybierze najlepiej dysponowanych na mecz z NEPTUNEM . Kadra jest  szeroka , pauza jednego piłkarza daje szansę na występ innemu .

Jesienią przy Wiśniowej w pojedynku HETMANA z NEPTUNEM ,minimalnie lepsi byli goście (1:2) . W niedzielę w Końskich pora na rewanż !

 WSZYSCY  TRZYMAMY  KCIUKI  ZA  3  PUNKTY  HETMANA  W  KOŃSKICH !!!

Dołącz do Nas Facebooku

 

Podziel się informacją ze znajomymi