Zaproszenie na II Międzynarodowy Letni Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup 2016

Category: Aktualności

W dniach 01-02.07.2016 r. odbędzie się  II Międzynarodowy Letni  Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup 2016 we Włoszczowie, którego organizatorem jest Klub Sportowy HETMAN Włoszczowa przy współpracy Gminy Włoszczowa i Powiatu Włoszczowskiego. Turniej ten będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych. 01.07.2016 r. od godziny 12.30 turniej rocznika 2003 i młodsi odbywał się będzie na boisku orlik, uczestniczyć w nim będzie sześć drużyn. Planowane zakończenie ok. godziny 17.30.

plakat letni hetman cup 2016

02.07.2016 r. od godziny 10.00 turniej odbywał się będzie na stadionie OSiR i wezmą w nim udział cztery drużyny. Planowane zakończenie ok. godziny 14.00. Swój udział w turniejach  potwierdziły m.in. Rodzina Kielce, Wierna Małogoszcz, J.S. Suresnes (Francja), S.M.S. Mościska (Ukraina), Orlęta Kielce, oczywiście drużyny z Włoszczowy, i inne. W sumie ok. 150 zawodników.

Turnieje te mają na celu propagowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci, kulturalne zachowywanie się podczas imprez masowych, zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w rywalizacji sportowej oraz profilaktykę przeciw nałogom. Będzie też doskonałą okazją promocji Włoszczowy.

Udział po raz kolejny grup z województwa świętokrzyskiego a także gości zagranicznych potwierdza, że nasze środowisko potrafi zorganizować imprezę, z której możemy być dumni. Patronat honorowy objęli: Burmistrz Gminy Włoszczowa, Starosta Włoszczowski. Patronat medialny objęły: Telewizja Włoszczowa i Echo Dnia.

Tak jak w ubiegłych latach, przygotowane zostały nagrody i upominki dla wszystkich uczestników turniejów. Podczas pobytu uczestnicy będą mogli skorzystać z włoszczowskich obiektów sportowych, tj. boisko orlik, stadionu sportowego, boiska wielofunkcyjnego przy PCKR we Włoszczowie, basenu krytego NEMO. Planowana jest także wycieczka rowerowa i zwiedzanie miasta dla gości z zagranicy. Na zakończenie pobytu zaplanowane jest wspólne ognisko, podczas którego dzieci i młodzież z Włoszczowy będą mogły integrować się ze swoimi rówieśnikami z Francji i Ukrainy. Wszystko pod opieką trenerów naszego klubu.

Ciekawostką jest fakt iż z klubu J.S. Suresnes który będzie gościł we Włoszczowie wywodzi się obecny reprezentant Francji który gra podczas Euro 2016, N’Golo Kante.

Pragniemy dodać, że nasz klub realizuje cele statutowe zawierające się w sferze zadań pożytku publicznego. Głównym celem klubu jest m.in. prowadzenie działalności w zakresie upowszechniania aktywności fizycznej i sportu, organizacja czasu wolnego i profilaktyka antynarkotykowa i antyalkoholowa. Klub swoje działania kieruje głównie do dzieci i młodzieży z terenu powiatu włoszczowskiego, zapewniając bezpłatne zajęcia szkoleniowe i ćwiczenia fizyczne w zakresie sportu i rekreacji. 

Dzięki organizowanym przez nas zajęciom, przede wszystkim organizowaniu turniejów skierowanych do dzieci w różnym wieku, zrzeszonych i niezrzeszonych, liczba chętnych do uprawiania sportu w naszym klubie rośnie. Młodzi ludzie mają niepowtarzalną szansę spotkania się także z rówieśnikami z innych krajów przy okazji naszych międzynarodowych turniejów oraz podczas wyjazdów za granicę. Jako klub jesteśmy jedynymi, którzy organizują zajęcia na taką skalę w woj. świętokrzyskim. W chwili obecnej posiadamy dziesięć drużyn w sekcji piłki nożnej, tj. senior, junior starszy 1997 i młodsi, junior młodszy1999 i młodsi, trampkarz starszy 2001 i młodsi, młodzik starszy 2003 i młodsi, orlik starszy 2005, orlik młodszy 2006, orlik młodszy 2007, przedszkole Hetmana 2008-2009, przedszkole Hetmana 2010 i młodsi. A w sekcji piłki siatkowej seniorów, juniorów, kadetów, prowadzimy również sekcje, które działają pod naszą opieką w Kluczewsku i Seceminie. W sumie w naszym klubie jest ok. 260 uczestników zajęć i ich liczba stale rośnie, dochodzą do tego opiekunowie zajęć, trenerzy, działacze, kibice. 

Zadanie ,,Włoszczowskie MINI EURO 2016 – cykl turniejów sportowych ramach sportowego lata z HETMANEM” jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Włoszczowa.

Serdecznie zapraszamy na turniej – Zarząd K.S. Hetman Włoszczowa

Dołącz do Nas Facebooku

Podziel się informacją ze znajomymi