ZIĘBAKOWSKI SHOW !!! NEPTUN : HETMAN 1:1(0:0) .

Category: Aktualności

31  KOLEJKA  IV  LIGI  ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

M K S   NEPTUN : K S   HETMAN

1 : 1 ( 0 : 0 )

BRAMKI : 1:0 – 48 min. Piotr Zieliński , 1:151 min.(karny) Marcin Jarmuda

sędziował : Damian GAWĘCKI

HETMAN : ZIĘBAKOWSKI – G.MAŁEK(46 R.WROŃSKI) , M.WROŃSKI , M.MAŁEK – WALASEK (82 P.KRZYSZTOFIK) , JARMUDA , CHUPTYŚ , MICHAŁEK – MATUSZEWSKI((68 ODULIŃSKI) – RAJCZYKOWSKI , PIOTROWSKI

żółte kartki : G.Małek,M.Małek,Jarmuda

4 remis z rzędu HETMANA ale w bardzo dobrym stylu . Zacznijmy jednak od początku .  Po pierwsze Pawlik musiał sobie radzić w Końskich bez TRZECH podstawowych zawodników ! Nr jeden w bramce , Dyras nie mógł zagrać z powodu nadmiaru żółtych kartek. Z takiego samego powodu "wypadł z gry" Orzeł a Cegiełę zatrzymały obowiązki w pracy……W bramce ,od pierwszej minuty ,wystąpił po raz pierwszy w HETMANIE -Mikołaj Ziębakowski . Tomek Matuszewski też od początku w linii pomocy a Rafał Wroński rozpoczął mecz na…..ławce . Największą ciekawość budziła postawa w bramce Mikołaja……..Dobrze ten mecz się dla nas rozpoczął : najpierw w 10 min. Rajczykowski stanął przed szansą wyjścia na sam na sam (ubiegł go obrońca!) – chwilę póżniej huknął z ok 25 metrów Chuptyś ale bramkarz gospodarzy zdołał lekko musnąć końcami palców piłkę co dało tylko…..rzut rożny dla przyjezdnych. Po tych miłych chwilach , przyszła konsternacja ! W 14 minucie  , Grzegorz Małek fauluje w polu karnym Karola Armatę a Gawęcki bez wahania karze HETMANA podwójnie : kapitana żółtą kartką a drużynę rzutem karnym ! Decyzja ta raczej nie podlegała dyskusji . Na 11 metrze piłkę ustawił  Dominik Szymkiewicz ,uderzył mocno w prawy narożnik Ziębakowskiego . Mikołaj wspaniałą paradą wybronił "jedenastkę" , czym jeszcze bardziej wzmocnił morale kolegów !!!  Nie była to jedyna fantastyczna interwencja "ZIĘBKA"……W 20 minucie , wspaniale (po rykoszecie!) ,wybronił strzał Supierza !

NEP-HET-PIJĄ

Jacek Pawlik w przerwie podejmuje bardzo odważną decyzję : nie chcąc ryzykować grania w "10-tkę" zdejmuje z boiska jednego z najlepszych swoich graczy no i kapitana jednocześnie Grzesia Małka , który już jedną kartkę miał . Za "Dziurę" wchodzi ofensywny Rafał Wroński a kapitanem od 46 min Krzyś Rajczykowski . Odważnie no ale od takich decyzji są trenerzy , dobrzy trenerzy . II połowa nie zaczęła się dobrze dla HETMANA . 3 minuty po przerwie, Mateusz Małek fauluje zawodnika gospodarzy . Neptun ma "wolnego" . Niestety Piotr Zieliński pokonuje Ziębakowskiego – przegrywamy 0:1.   

NEP-HET-33

HETMAN się nie pddaje . 3 minuty po stracie gola , szarżuje w polu karnym Neptuna, Walasek. Faul defensora Końskich , gwizdek Gawęckiego, mamy "jedenastkę" !!!  .  I co ? Jarmuda zamienia karnego na bramkę ! Mamy wyrównanie !  Kwadrans póżniej, po kornerze Mateusza Małka, Piotrowski główkuje minimalnie niecelnie . Pawlik robi drugą zmianę – za Matuszewskiego wchodzi Oduliński.

NEP-HET-REBUS

120 sekund po wejściu "Rebusa" , Piotrowski trafia w……poprzeczkę !!! 180 sekund póżniej "pechowy wykonawca" karnego Szymkiewicz ,trafia w……słupek!!!  Oj dzieje się dzieje – emocje do końca !  Trener HETMANA daje szanse debiutu młodemu PATRYKOWI KRZYSZTOFIKOWI który zmienia umęczonego Walaska .

DEBIUT-PATRYKA-KRZYSZTOFIKA-W-KOŃSKICH

Można ponarzekać na ostatnie 4 kolejne remisy HETMANA w lidze ale walki i zaangażowania w upalne majowe popołudnie w Końskich trudno nie dostrzec ! To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych piłkarzy a graliśmy naprawde z dobrą ekipą NEPTUNA prowadzoną przez Waldemara Szpiegę . Fajny poziom spotkania i emocje przez 90 minut ! ZIĘBAKOWSKI zawodnikiem meczu i bramkarzem "jedenastki ECHA DNIA" ! Zasłużył na wielkie brawa – pokazał swój potencjał a Pawlik ma dylemat  ; DYRAS czy ZIĘBAKOWSKI między słupkami w nastepnej kolejce ???

Jest jedna zła wiadomość po meczu z Neptunem : w najbliższą niedzielę zagramy bez Grzesia Małka – nasz kapitan przekroczył limit żółtych kartek . Pawlik musi po nowemu zestawic defensywę HETMANA. Wszak 4 czerwca na Wiśniową przyjeżdża…. jego rodzinne BUSKO , którego przeciez jest wychowankiem ! Pan Jacek zrobi wszystko żeby popsuć humory piłkarzom Ireneusza Pietrzykowskiego….

Dołącz do Nas Facebooku

Podziel się informacją ze znajomymi