ZWYCIĘSTWO NA JUBILEUSZ ! HETMAN : ZDRÓJ BUSKO-ZDRÓJ 2:1(1:0).

H E T M A N   :   Z D R Ó J

WŁOSZCZOWA                BUSKO – ZDRÓJ

2 : 1 ( 1 : 0 )

het bus kibice flagi

BRAMKI : 3 min. 1:0 Łukasz Piotrowski , 64 min. 1:1 Filip Rogoziński , 78 min. 2:1 Krzysztof Rajczykowski

sędziował :  Kamil ADAMSKI

HETMAN ;    DYRAS – CEGIEŁA , M.WROŃSKI , M.MAŁEK – RAJEK , CHUPTYŚ , ORZEŁ(32 MICHAŁEK) , JARMUDA , WALASEK(77 R.WROŃSKI) –RAJCZYKOWSKI , PIOTROWSKI(15 MATUSZEWSKI-90 P.KRZYSZTOFIK).

het bus + trybuny

Sobota miała być świętem włoszczowskiej piłki nożnej i była nim na 100 % !!! Przykład najpierw dali nasi oldboje , którzy w samo południe, pokonali oldboji Zagłębia Sosnowiec 6:2 . 3 godziny póżniej ,do prawdziwego sprawdzianu przystąpili seniorzy którzy za przeciwnika mieli nie byle kogo bo Zdrój Busko-Zdrój . Wszystko to odbywało się w dniu jubileuszu 70-lecia KS HETMAN WŁOSZCZOWA !  Rozpoczęliśmy to spotkanie bez kapitana ,czołowego obrońcy tej ligi Grzegorza Małka (pauzuje 2 mecze za cz.k. w meczu z Alitem) . Kapitańską opaskę tej soboty przywdział Krzysztof Rajczykowski  . Cegieła w obronie a Chuptyś w pomocy – tak żeśmy mecz z Buskiem rozpoczęli . Po 3 minutach było już 1:0 dla gospodarzy ! Orzeł zagrał do Piotrowskiego (czyli Łukasz do Łukasza) a popularny "Okienko" technicznym strzałem oszukał Majcherczyka i zdobył swoją 4 bramkę w sezonie !!! Niestety tuż po tym radosnym momencie nieszczęśliwie upadł i odniósł kontuzję……Pobiegał jeszcze kilkanaście minut po boisku ale niestety w 15 minucie musiał opuścić plac gry . Jakby kłopotów było mało ,w 32 minucie kontuzja w nr 2 w Hetmanie ! Orzeł w walce o piłkę upada tak nieszczęśliwie że….wyskakuje mu bark ! Szybka interwencja p. dr. Gomuły i bark nastawiony ale Łukasz musi oczywiście opuścić boisko ! Tak więc obaj zawodnicy którzy brali udział przy golu na 1:0 są już poza grą !  Gramy dalej . Z Matuszewskim w ataku i z Michałkiem w pomocy . Pawlik ma trudne zadanie : odnieść sukces przy niemałych kłopotach kadrowych.

het bus 1

Drugą połowę rozpoczynamy nadal prowadząc 1:0 . W 57 minucie Tomek Matuszewski mógł pokonać Majcherczyka i powinno byc 2:0 ! Niestety doświadczony bramkarz Buska wybronił strzał napastnika Hetmana ! A o tym że niewykorzystane sytuacje mszczą się  wszyscy wiedzą . Tak więc to powiedzenie znalazło potwierdzennie 7 minut póżniej…..Rzut wolny (po faulu Rajka) ok.25 metrów od bramki Dyrasa piłkę ustawił Filip Rogoziński . Fantastycznym uderzeniem ,nie dał  szans Damianowi na obronę . Remis i złość miejscowych że w taki sposób utracili prowadzenie w tym meczu…..Jak drużynie nie idzie to od czego ma KAPITANA ?! W 78 minucie właśnie Rajczykowski bierze sprawy w swoje ręce a raczej nogi ! W solowej akcji sunie środkiem boiska , wybiegającego z bramki Majcherczyka kładzie na murawie , obiega go i z ostrego kąta ładuje piłkę w boczną siatkę bramki Zdroju !!! Trochę nie w swoim stylu ale pięknie i co najważniejsze skutecznie !!! 2 dni wcześniej Krzysztof obchodził 30 urodziny – teraz w 70 urodziny swojego HETMANA zdobywa bramkę "za trzy" !!! Z funkcji KAPITANA wywiązał się wyśmienicie ! Mamy drugie zwycięstwo w sezonie ! W Bielinach 3 punkty w ostatnich sekundach zapewnił HETMANOWI ……..Rajczykowski !!! Zwycięstwo z Buskiem jest czymś szczególnym dla Jacka Pawlika….Pan Jacek jest rodowitym busczaninem i bardzo chciał w końcu pokonać swój były klub. To pierwsze zwycięstwo HETMANA nad Zdrojem odkąd trenerem włoszczowian jest couch z Buska ! Busko było do tej soboty jedyną drużyną w IV lidze której Pawlik ,pracując w HETMANIE jeszcze nie pokonał !  Mecz na jubileusz zakończony pełnym sukcesem !!! Wielkie brawa dla kibiców HETMANA !!! Oprawa meczu ,flagi , śpiewy , głośny doping BRAWO BRAWO BRAWO !!!! Szacunek za wspaniałą "SEKTORÓWKĘ"

het bus pawlik      het bus race

Humory psują nam jedynie kontuzje Łukasza Orła i Łukasza Piotrowskiego . Pawlik ma tydzień na to jak zbudować "osiemnastkę" na Sędziszów . Za 2 tygodnie……. derby z Naprzodem !